Zamknij

Grzechy kierowców w Sopocie? To narkotyki, prędkość i alkohol

14:28, 23.01.2023 . Aktualizacja: 14:28, 23.01.2023
Skomentuj Fot. Anna Bielica Fot. Anna Bielica

W weekend policjanci udaremnili dalszą jazdę 35-latkowi, który kierował autem bez uprawnień, a wcześniej rozmawiał przez telefon w trakcie jazdy. Do tego funkcjonariusze zabezpieczyli schowany w bieliźnie gdańszczanina susz konopi i za posiadanie środków odurzających ogłosili mu zarzut. Ponadto mężczyzna podejrzewany jest o jazdę samochodem pod wpływem narkotyków. W weekend mundurowi wyeliminowali z ruchu również dwóch kierowców, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu oraz kolejnego mężczyznę, który bez uprawnień kierował autem. Policjanci pracowali także na miejscu wypadku i dwóch kolizji drogowych.

Sopoccy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku od piątku do niedzieli przeprowadzili weekendowe działania, podczas których eliminowali z ruchu kolejnych kierowców, którzy nie powinni siadać za kierownicą.

Marihuana i rozmowa przez telefon

20 stycznia patrol z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku zauważył na ul. Haffnera w Sopocie kierującego skodą, który korzystał z telefonu podczas jazdy i zatrzymał go do kontroli drogowej. Jak się okazało, to był dopiero początek przewinień kierowcy. W trakcie sprawdzenia w policyjnych bazach policjanci ustalili, że siedzący za kierownicą 35-letni gdańszczanin nie posiada uprawnień do kierowania i udaremnili mu dalszą jazdę. Funkcjonariusze poczuli też charakterystyczny dla marihuany zapach i zabezpieczyli schowany w jego bieliźnie susz, a następnie przekazali biegłemu do dalszych badań. Właściciel natomiast trafił do policyjnego aresztu. W trakcie kontroli mężczyzna był trzeźwy, ale widząc u niego powiększone źrenice i spowolnioną reakcję policjanci pobrali od niego krew do badań. Na podstawie zebranych dowodów podejrzany 35-latek usłyszał już zarzut posiadania suszu konopi. Ponadto jeżeli wynik badania krwi potwierdzi obecność zakazanych substancji, gdańszczanin usłyszy zarzut za jazdę samochodem pod wpływem narkotyków i także za to przestępstwo poniesie odpowiedzialność karną.

Jechał bez uprawnień

21 stycznia wyeliminowany z ruchu został 22-letni mieszkaniec Gdańska, który kierował samochodem nie mając do tego uprawnień, a ponadto jadąc Aleją Niepodległości przekroczył dopuszczalną prędkość o 30 km/h. Policjanci udaremnili mu dalszą jazdę, a za swoje postępowanie 22-latek odpowie teraz przed sądem, do którego policjanci skierują wniosek o ukaranie.

[ZT]15837[/ZT]

Kierowali po alkoholu

Wczoraj, 22 stycznia, patrol drogówki z sopockiej komendy wyeliminował z ruchu dwóch kierowców pod wpływem alkoholu. Tuż po północy na ul. Haffnera policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę volkswagena. Podczas rozmowy z 25-latkiem z Bytowa od razu wyczuli od niego zapach alkoholu i sprawdzili trzeźwość. Alkomat pokazał ponad 0,2 promila alkoholu, co jest wykroczeniem. Mężczyźnie elektronicznie zatrzymano prawo jazdy i wkrótce poniesie on odpowiedzialność przed sądem za swoje zachowanie. Nad ranem na ul. Łokietka funkcjonariusze udaremnili dalszą jazdę 22-latkowi z Gdańska, który mając 0,9 promila alkoholu kierował samochodem. Mężczyźnie elektronicznie zatrzymano już uprawnienia do kierowania, a on sam wkrótce usłyszy zarzut za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości. Jest to przestępstwo, za które grozi do 2 lat pozbawienia wolności, utrata uprawnień i grzywna.

Wypadek i dwie kolizje

W trakcie weekendowych działań policjanci odnotowali też dwie kolizje drogowe i pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło 21 stycznia w godzinach popołudniowych na Alei Niepodległości. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że kierująca toyotą 47-latka podczas skrętu w lewo nie zauważyła prawidłowo przechodzącego przez przejście dla pieszych 71-latka i go potrąciła. W wyniku tego uderzenia mężczyzna przewrócił się na maskę, zbił przednią szybę samochodu i upadł na jezdnię. Z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Pracujący na miejscu policjanci sprawdzili trzeźwość kobiety i ustalili, że była trzeźwa. Ponadto elektronicznie zatrzymali jej prawo jazdy, dowód rejestracyjny pojazdu i szczegółowo wyjaśniają okoliczności wypadku.

Policjanci apelują! Bądźmy ostrożni na drodze!

Źródło: Komenda Miejska Policji w Sopocie

[ZT]15833[/ZT]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%