Zamknij
REKLAMA

Weekend z mgłą i mrozem! Do Sopotu napływa zimne, wilgotne powietrze

10.51, 25.11.2022 . Aktualizacja: 10.51, 25.11.2022
Skomentuj Fot. Leszek Biernacki - Sopot Daily Photography
REKLAMA

Na wschodzie i w centrum zimowa aura, natomiast na zachodzie jesień – tymi słowami można opisać pogodę w najbliższych dniach. Padać będzie głównie w piątek i sobotę, na zachodzie deszcz, na pozostałym obszarze deszcz ze śniegiem i śnieg. Nocami mgły, szczególnie gęste na zachodzie i północy. 

Piątek (25 listopada)

Prognoza pogody dla województwa zachodniopomorskiego i pomorskiego

Zachmurzenie duże. Miejscami słabe opady śniegu lub deszczu ze śniegiem, a nad samym morzem i na zachodzie również deszczu. Na zachodzie regionu początkowo mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura maksymalna od -1°C na wschodzie do 5°C na zachodzie. Wiatr słaby, zmienny z przewagą południowo-wschodniego.

  • Gdańsk 1°C
  • Koszalin 3°C
  • Szczecin 5°C

Sytuacja baryczna dla Polski

Polska jest w obszarze nieco podwyższonego ciśnienia. Nadal napływa zimne i wilgotne powietrze polarne morskie. Ciśnienie rośnie.

Sobota (26 listopada)

Prognoza pogody dla województwa zachodniopomorskiego i pomorskiego

Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami słabe opady deszczu lub mżawki, a na wschodzie regionu również deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 1°C na wschodzie i Kaszubach do 5°C, 6°C na krańcach zachodnich i nad morzem. Wiatr słaby, zmienny, z przewagą kierunków zachodnich.

  • Gdańsk 1°C
  • Koszalin 4°C
  • Szczecin 5°C

Sytuacja baryczna dla Polski

Polska pozostanie w obszarze podwyższonego ciśnienia. Na wschodzie kraju zalegać będzie zimne, na zachodzie nieco cieplejsze powietrze polarne morskie. Ciśnienie będzie rosło.

Niedziela (27 listopada)

Prognoza pogody dla województwa zachodniopomorskiego i pomorskiego

Zachmurzenie umiarkowane, tylko na obszarach występowania mgieł oraz na wschodzie obszaru duże. Miejscami mgły, również marznące, ograniczające widzialność do 200 metrów. Na wschodzie obszaru możliwe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 3°C do 6°C. Wiatr słaby, południowo-wschodni.

  • Gdańsk 3°C
  • Koszalin 5°C
  • Szczecin 5°C

Sytuacja baryczna dla Polski

Polska nadal będzie w obszarze podwyższonego ciśnienia. Nad wschodnią połową kraju zalegać będzie chłodna masa powietrza, zachód pozostanie w nieco cieplejszym powietrzu polarnym morskim. Ciśnienie w nocy wzrośnie, w dzień będzie spadać.

Źródło: IMGW-PIB

[ZT]15237[/ZT]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%