Zamknij

Gdańsk: proputinowska kandydatka na stanowisko dyrektora ECS? Promuje ją poseł PiS

07:36, 23.09.2022 . Aktualizacja: 07:36, 23.09.2022
Skomentuj Fot. Fallaner, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons Fot. Fallaner, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Miasto Gdańsk zwróci się do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego o objęcie specjalnym nadzorem trwającej procedury konkursowej na dyrektora ECS. To efekt dzisiejszych informacji Gazety Wyborczej o proputinowskiej działalności kandydatki na dyrektora Elżbiety Grabarek - Bartoszewicz, promowanej przez posła na sejm RP.

OŚWIADCZENIE

W związku z opublikowanymi 22 września br. informacjami Gazety Wyborczej Trójmiasto, popartymi konkretnymi dowodami, że kandydatka na dyrektora ECS, pani Elżbieta Grabarek - Bartoszewicz jest członkiem władz Polskiego Komitetu Słowiańskiego, a zatem działaczką proputinowskiej organizacji w Polsce, miasto Gdańsk zwróci się do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego o objęcie specjalnym nadzorem trwającej procedury konkursowej na dyrektora ECS.

Miasto Gdańsk jest szczególnie zaniepokojone próbą wpłynięcia na komisję konkursową i promowaniem tej kandydatury przez posła na sejm Rzeczypospolitej Polskiej Kacpra Płażyńskiego oraz miejskich radnych z nim powiązanych.

Europejskie Centrum Solidarności jest instytucją kultury współprowadzoną przez miasto Gdańsk, samorząd województwa pomorskiego i państwo polskie - Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Odgrywa szczególną rolę przedstawiając polską narrację związaną ze zmianami polityczno-gospodarczymi po 1989 roku, ze szczególnym uwzględnieniem przyczyn i konsekwencji rozpadu Związku Radzieckiego. Jak wiemy Władimir Putin publicznie marzy o powrocie do czasów sprzed rozpadu ZSSR.

Źródło: UMG

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(2)

pis topis to

4 5

ruska agentura. a kaczynski to putinowska onuca więc co się dziwic 11:37, 23.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RakRak

1 0

Ojciec Płażyńskiego w grobie się przewraca na wyczyny swojego syna 08:16, 29.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%