Zamknij

Rusza „Wielokulturowy Sopot”. Cudzoziemcy z szansą na kolejne wsparcie

13:20, 21.09.2022 . Aktualizacja: 13:20, 21.09.2022
Skomentuj

Sopockie Centrum Integracji i Wsparcia Cudzoziemców w ramach projektu „Wielokulturowy Sopot” uruchomiło dla migrantów przebywających w Sopocie pomoc psychologiczną, prawną, tłumaczeniową, doradztwo zawodowe i kursy językowe.

Od października asystenci z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Centrum Kształcenia Ustawicznego wesprą także uchodźców w radzeniu sobie z problemami życia codziennego i nauki szkolnej. Wszystkie te działania są częścią projektu „Wielokulturowy Sopot”, który wspólnie prowadzą Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta i Gmina Miasta Sopotu.

Cieszę się, że mamy możliwość wieloaspektowego wsparcia mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydentka Sopotu – żeby osiągnąć sukces trzeba połączyć wiele elementów. Nie wystarczy dach nad głową. Wsparcie psychologiczne, integracyjne, kulturowe, włączające w życie miasta jest równie ważne.   

Szczegółowe informacje na temat dostępności kursów językowych, pomocy psychologicznej, prawnej i tłumaczeń można uzyskać w Sopockim Centrum Integracji i Wsparcia Cudzoziemców pod nr. tel. 504 943 910, adresem poczty elektronicznej [email protected] lub poprzez stronę SCIiWC na Facebooku.

Projekt „Wielokulturowy Sopot - wzmocnienie sopockiego systemu wsparcia cudzoziemców” jest finansowany ze środków rezerwy funduszu pracy w ramach działalności na rzecz aktywizacji zawodowej i integracji społecznej cudzoziemców legalnie przebywających w Polsce w ramach konkursu ofert pn. „Razem Możemy Więcej- Pierwsza Edycja Programu Aktywizującego dla Cudzoziemców na lata 2022-2023”.

Źródło: Urząd Miasta Sopotu

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(2)

PiotrPiotr

24 1

Ponieważ czytam, że Ukraińcy wygrywają z Rosją.
Proponuje, zamiast opłacać psychologa, pomoc prawna i tłumaczeniową, doradztwo zawodowe, kursy języka polskiego.
Zapłaćcie im za bilety kolejowe lub autokarowe na Ukrainę. To będą dobrze wydane pieniądze. 16:56, 21.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Morfeusz Morfeusz

12 0

Staliście się bezczelni i myślicie, ze ludzie zapomną do wyborów samorządowych. Otóż nie, nie zapomnimy. Pani vice może już zapomnieć o fotelu prezydenta Sopotu. Żadne ocieplanie wizerunku nie pomoże. 00:09, 22.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%