Zamknij
REKLAMA

Tylko pięć stopni w nocy? Sopocianie muszą przygotować się na jesienną aurę

08.26, 21.09.2022 .
Skomentuj esopot.pl
REKLAMA

Do Polski napływa chłodne i wilgotne powietrze z północy. W związku z czym przeważać będzie zachmurzenie duże, przelotne opady deszczu, wysoko w górach śnieg, lokalnie występować będą również burze. Przejściowo poprawa pogody postępować będzie w drugiej części tygodnia wraz z przemieszczaniem się wyżu, wtedy pojawi się więcej przejaśnień, opady na przeważającym obszarze kraju zanikną, ale noce i poranki będą mgliste. W niedzielę najcieplej.

W środę i czwartek pojawi się więcej przejaśnień, ale nadal miejscami występować będą przelotne opady deszczu, a wysoko w górach śniegu. Noce i poranki miejscami mgliste. Chłodno, temperatura maksymalna nie przekroczy 14-17°C, a w obszarach górskich Karpat jeszcze chłodniej około 10°C. Noce z temperaturą minimalna od 5°C do 9°C, jedynie wybrzeże cieplejsze 10-12°C. W dolinach i kotlinach karpackich najchłodniej około 3°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i północny.

W piątek i sobotę zachmurzenie umiarkowane i duże. Słabe przelotne opady deszczu możliwe już tylko w piątek na wschodzie  kraju, w rejonie Zatoki Gdańskiej i w Karpatach. Noce i poranki miejscami mgliste. Temperatura maksymalna od 13°C do 17°C, nieco chłodniej w obszarach górskich Karpat około 10°C. W nocy temperatura minimalna od 5°C do 10°C, w kotlinach i dolinach karpackich najchłodniej, tam spadek miejscami do 1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych.

W niedzielę dużo słońca, zwłaszcza na zachodzie  kraju. Temperatura maksymalna od 15°C do 20°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, południowo-zachodni i zachodni.

 Źródło: IMGW

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%