Zamknij

Wspierają tych, których dotknął ból i cierpienie. "Sopockie Serce" przyznane

07:47, 20.09.2022 . Aktualizacja: 09:20, 20.09.2022
Skomentuj Fot. Paweł Marcinko/KFP Fot. Paweł Marcinko/KFP

Nagroda Prezydenta Miasta Sopotu „Sopockie Serce” trafiła w tym roku do Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym SPON. To wyróżnienie dla organizacji pozarządowych za ich osiągnięcia na rzecz miasta i jego mieszkańców.

„Sopockie Serce” trafiło do SPON w podziękowaniu za ich wieloletnią, niestrudzoną pracę, empatię, gotowość niesienia pomocy i realne działania wspierające wszystkich, których dotknęła choroba, ból, cierpienie czy samotność.

– Jesteście Państwo nam, mieszkańcom Sopotu, niezwykle potrzebni – mówiła Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydentka Sopotu, podczas wręczania nagrody, które odbyło się na Pikniku Organizacji Pozarządowych. – Państwa doświadczenie, otwarte serca oraz działania, które każdego dnia podejmujecie dla poprawy komfortu życia fizycznego i psychicznego osób słabszych, potrzebujących pomocy, są nie do przecenienia. Dziękuję również za bardzo dobrą i efektywną współpracę z samorządem.

Specjalną statuetką „Sopockiego Serca” uhonorowano także Aleksandrę Maj, zmarłą w sierpniu założycielkę i dyrektorkę Centrum Integracji Społecznej w Sopocie, współzałożycielkę i pomysłodawczynię Sopockiego Centrum Integracji i Wsparcia Cudzoziemców. Aleksandra Maj przez wiele lat swojej działalności związana była z Sopotem, zostanie w pamięci jako osoba wyjątkowa, pełna empatii, oddana drugiemu człowiekowi. Nagroda przekazana została na ręce rodziny.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%