Zamknij
REKLAMA

Nagłe ochłodzenie po fali upałów. Jaka pogoda czeka na turystów w Sopocie?

10:20, 05.08.2022 | .
Skomentuj esopot.pl
REKLAMA

Weekend rozpocznie się od zmiany pogody, z zachodu na wschód przemieści się chłodny front atmosferyczny który przyniesie, w piątek oraz w sobotę, przelotne opady deszczu i burze. Ochłodzi się, upał najdłużej utrzyma się na południowym wschodzie. Niedziela w całym kraju już chłodniejsza, ale pogodna, a przelotny deszcz może padać tylko na północy.

Piątek (05.08)

Sytuacja baryczna dla Polski
Nad zachodnią połowę kraju nasunie się zatoka niżowa z chłodnym frontem atmosferycznym, poprzedzonym linią zbieżności. Pozostała część kraju będzie na skraju wyżu znad Rosji. Przeważająca część Polski pozostanie w upalnej masie powietrza zwrotnikowego, tylko nad krańce północno-zachodnie pod wieczór zacznie napływać chłodniejsze powietrze polarne morskie. Ciśnienie będzie spadać, po południu na zachodzie kraju zacznie rosnąć.

Prognoza pogody dla województwa zachodniopomorskiego i pomorskiego
Zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotny deszcz oraz burze, również z gradem. W czasie burz opady deszczu miejscami do 20 – 30 mm. Temperatura maksymalna od 23°C, 24°C nad morzem do 31°C w pasie pojezierzy i 32°C nad Zatoką Gdańską. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowy od zachodu skręcający na zachodni i północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 75 km/h.

Gdańsk  32°C  
Koszalin  25°C  
Szczecin  24°C

Sobota (06.08)

Sytuacja baryczna dla Polski
Polska w nocy będzie pod wpływem zatoki niżowej z chłodnym frontem atmosferycznym, za którym napłynie chłodniejsze powietrze polarne morskie, a od zachodu zacznie rozbudowywać się klin wyżu znad Atlantyku. W dzień już cała Polska znajdzie się w zasięgu tego wyżu, tylko na południowym wschodzie zaznaczy się jeszcze wpływ frontu chłodnego. Ciśnienie będzie rosło.

Prognoza pogody dla województwa zachodniopomorskiego i pomorskiego
Słonecznie. Temperatura maksymalna od 19°C nad morzem do 24°C w pasie pojezierzy. Wiatr będzie umiarkowany, nad morzem okresami porywisty, północno-zachodni.

Gdańsk  20°C  
Koszalin  23°C  
Szczecin  21°C

Niedziela (07.08)

Sytuacja baryczna dla Polski
Polska będzie w zasięgu klina wyżu z centrum nad Atlantykiem, w chłodniejszym powietrzu polarnym morskim. Ciśnienie w nocy będzie rosło, w dzień nieznacznie spadnie.

Prognoza pogody dla województwa zachodniopomorskiego i pomorskiego
Zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami możliwy przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 19°C nad morzem do 24°C, 25°C  na południu obszaru. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północno-zachodni i zachodni.

Gdańsk  24°C  
Koszalin  22°C  
Szczecin  25°C

Źródło: IMGW-PIB

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%