Zamknij
REKLAMA

Sopocka plaża najlepsza w Polsce! "Świetnie zorganizowana infrastruktura"

10:30, 27.06.2022 | .
Skomentuj esopot.pl
REKLAMA

Komisja certyfikacyjna programu "Plaże dla Wszystkich" wyróżniła trzy plaże w Polsce, które charakteryzują się największą dostępnością dla użytkowników. Najwyższą notę w kraju otrzymał Sopot.

Fot. Wojciech Stróżyk KFP

Łączna liczba punktów w ramach kryteriów certyfikacyjnych 83/100. Jest to najwyższa nota! Sopot szczególnie wyróżnia się świetnie zorganizowaną infrastrukturą, miejscami odpoczynku, dostępnym molo i placami zabaw, a także dostępnymi punktami gastronomicznymi. To gmina, która doskonale rozumie ideę dostępności DLA WSZYSTKICH, szeroko definiując grupę odbiorców i odbiorczyń dostępnych rozwiązań - czytamy w uzasadnieniu wyróżnienia, które otrzymał Sopot.

Plaże można nazwać dostępną, kiedy w sposób bezpieczny i samodzielny mogą z niej korzystać osoby z różnego rodzaju niepełnosprawnościami: ruchu, słuchu, wzroku, z niepełnosprawnością intelektualną, ale również osoby starsze, osoby z małymi dziećmi czy o różnej wrażliwości sensorycznej. Jednym słowem wszyscy – bez wyjątków. A więc ważne są różnorodne udogodnienia dla każdej z grup odbiorców i odbiorczyń, takie jak odpowiednie wejście na plaże, oznakowanie, infrastruktura – przebieralnie o odpowiedniej szerokości, sanitariaty czy utwardzone i regularnie oczyszczane z piasku ciągi komunikacyjne, tłumaczą autorzy programu.

Program certyfikacji „Plaże dla Wszystkich” jest realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG. To inicjatywa, która zmienia oblicze polskiego wybrzeża, pokazując, że dostępność jest potrzebna nam wszystkim, nie tylko osobom z niepełnosprawnościami, ale również seniorom, rodzinom z dziećmi, kobietom karmiącym i każdej osobie, która ceni sobie jakość, bezpieczeństwo i szeroki dostęp do kąpieli słonecznych.

Fot. Wojciech Stróżyk KFP

Źródło: Facebook - Plaże dla wszystkich

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Kazik - Nie lubię juKazik - Nie lubię ju

1 0

Kolejna zima a śniegu ni ma
Ja tego nie mogę wytrzymać
Gdy byłem młodszy byłem bardziej beztroski
Nie lubię już Polski
Kolejna wiosna wasza nie nasza
Oleksy Kwaśniewski rządząca klasa
A orzeł tyle że dostał koronę
Korona zdobi komunę
Kolejne lato sopocka plaża
Sopocka plaża syfem zaraża
A w sierpniu pogonią się znowu stada
Święto muzyki to zdrada
Kolejna jesień syfiasta nie złota
W ciągłym mroku chlupie *%#)!& hołota
O dwadzieścia siedem godzin drogi kolego
Dzień krótszy od najdłuższego
Kolejny koncert czego byśmy nie grali
Polska ryczy pół sali
Gdy byłem młodszy byłem bardziej beztroski
Nie lubię już Polski 13:12, 27.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%