Zamknij
REKLAMA

Sopot: Policyjna eskorta do szpitala! 5-latek spuchł i miał problemy z oddychaniem

15:22, 12.05.2022 | .
Skomentuj Fot. Komenda Miejska Policji w Sopocie
REKLAMA

Sierżant Radosław Kotwicki z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie pomógł w szybkim przewiezieniu do szpitala w Gdyni ojca z 5-letnim synem, który pilnie potrzebował pomocy lekarskiej. Wczoraj wieczorem funkcjonariusz pilotował najpierw Aleją Niepodległości, a potem ulicami Gdyni samochód, w którym ojciec wiózł przerażone i opuchnięte dziecko, które miało wyraźny problem z oddychaniem. Dzięki szybkim i właściwym decyzjom cała sytuacja skończyła się szczęśliwie.

Wczoraj wieczorem do jednego z sopockich policjantów, którzy interweniowali w budynku przy Alei Niepodległości podbiegł zestresowany kierowca toyoty hilux i poprosił funkcjonariusza o pilną pomoc w szybkim i bezpiecznym dotarciu do szpitala w Gdyni. Jak się okazało, był on ojcem i wiózł 5-letniego synka, który z nieznanych przyczyn nagle spuchł, miał problemy z oddychaniem oraz drgawki.

Sytuacja wyglądała bardzo poważnie i liczył się czas, dlatego sierżant Radosław Kotwicki od razu podjął decyzję o eskorcie policyjnej, o czym powiadomił pozostałych policjantów i dyżurnego komendy. Przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych funkcjonariusz „prowadził” samochód z potrzebującym pomocy dzieckiem, jadąc najpierw Aleją Niepodległości, a potem ulicami Gdyni. Dzięki temu szybko dotarli oni do szpitala i dziecko otrzymało pomoc lekarską.

Po tym, jak lekarze poinformowali ojca dziecka – 45-letniego mieszkańca Gdyni, że 5-latkowi nic już nie grozi, policjant powrócił do czynności służbowych podjętych przez funkcjonariuszy w budynku przy Alei Niepodległości w Sopocie.

Dzięki szybkim i właściwym decyzjom cała sytuacja skończyła się szczęśliwie. 5-latkowi życzymy dużo zdrowia!

Źródło: Komenda Miejska Policji w Sopocie

[ALERT]1652359446938[/ALERT]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

Z SopotuZ Sopotu

7 0

Doskonała robota panie policjancie, czapki z głów.👍 17:00, 12.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RafałRafał

5 0

Sierżant Radosław Kotwiczki zuch brawo👋💪🇵🇱 22:19, 12.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RafałRafał

6 0

* Kotwicki 22:20, 12.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SopSop

5 0

Brawo tata brawo policjant 22:26, 12.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%