Zamknij
REKLAMA

Sopot: Mieszkańcy lata czekają na... przycięcie gałęzi. Problem przy Wybickiego

09:47, 15.01.2022 | List do redakcji
Skomentuj Esopot.pl
REKLAMA

W imieniu mieszkańców ul. Wybickiego, do redakcji zgłosiła się jedna z sopocianek. Zwróciła uwagę, że przy zamieszkałej przez nich ulicy problematyczne okazują się lipy. Wskazują, że kolejny rok czekają na przycięcie gałęzi drzew.

Połowa naszej ulicy to lipy. Od trzech lat prosimy o ścięcie gałęzi. ZDiZ odpisuje na pisma, że tak - zetną. Nic się jednak nie dzieje. Zarząd Dróg i Zieleni przysłał rok temu i dwa lata temu odpowiednie pisma, ale nic się nie działo - informują mieszkańcy ul. Wybickiego.

Nasza redakcja otrzymała również wgląd do jednego z dokumentów, który Zarząd Dróg i Zieleni przesłał do mieszkańców. Instytucja zwraca uwagę, że we wskazanym roku (2021) planowane są cięcia sanitarne przy ul. Wybickiego. Nie planowano sprowadzenia drzew do formy szpalerowej, a stanem obowiązującym miał być drzewostan wysoki.

Mieszkańcy dodają, że pomimo planów, akcja nie udała się. Drzewa mają być ścinane do połowy ulicy, w tych miejscach, w których są niższe. 

W naszej okolicy musieliby skorzystać z wysokich podnośników. Musieliby je zamówić. To pewnie przerasta nasze miasto - podsumowują sprawę zdesperowani mieszkańcy.

O sprawie poinformowaliśmy Zarząd Dróg i Zieleni. Oczekujemy na ustosunkowanie się instytucji do problemu mieszkańców. 

(List do redakcji)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

SopSop

2 0

No to lipa 10:32, 15.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%