Zamknij
REKLAMA

Ruszył konkurs o Betonowy Laur! Czy Sopot ma szansę na zwycięstwo?

09:37, 23.10.2021 | .
Skomentuj Fot. sopot.obliview.com - rok 2020
REKLAMA

Satyryczny portal informacyjny ASZ Dziennik ogłosił konkurs na Betonowy Laur. Redakcja serwisu zamierza wyróżnić "najlepiej zabetonowane miejsca w Polsce". Wojciech Wężyk, założyciel stowarzyszenia Sopot Od Nowa, uważa, że nasze miasto ma szansę na zwycięstwo.

"Warszawa, Kielce, Włocławek, Chrzanów, a może twoja rodzinna miejscowość? Szukamy najlepiej zabetonowanego miejsca w Polsce. Otwieramy pierwszą edycję najgorszego konkursu architektonicznego w Polsce. Rusza bitwa o Betonowy Laur! Nagrodzimy tych, dzięki którym na Ziemi żyje nam się cieplej" - przekonuje ASZ Dziennik.

Choć Sopot jest jednym z najbardziej zielonych miast w naszym kraju, mieszkańcy kurortu wykorzystali te nietypowe okoliczności, aby przypomnieć o niedostatku zieleni na Placu Przyjaciół Sopotu. Jest to jedno z najbardziej popularnych miejsc w kurorcie, wieńczące ul. Bohaterów Monte Cassino.

Plac Przyjaciół Sopotu przez lata był miejscem obfitującym w liczne kwiaty, drzewa i krzewy. Miejsce to zmieniło swój charakter wraz z modernizacją, jaką przeprowadzono w 2010 roku. Choć reprezentacyjny plac przybrał na nowoczesności, po dawnej zieleni pozostały już tylko nieliczne ślady. O potrzebie wprowadzenia nowych nasadzeń i przearanżowania tego miejsca mieszkańcy informowali wielokrotnie. 

Koncepcja wprowadzenia dodatkowej zieleni na plac cieszyła się dużym poparciem. Tego typu pomysł został przegłosowany w Budżecie Obywatelskim 2017 i według pierwotnych założeń miał być realizowany już w 2018 roku. Tak się jednak nie stało. Co więcej - zapowiadanych zmian nie przeprowadzono po dziś dzień.

O tym, że Sopot mógłby wygrać w konkursie przekonuje pół żartem, pół serio Wojciech Wężyk, założyciel stowarzyszenia Sopot Od Nowa.

"Jest konkurs, w którym Sopot ma szanse na zwycięstwo! Proponuję zgłosić Plac Przyjaciół Sopotu!" -  pisał aktywista w mediach społecznościowych.

Nie wszyscy jednak podzielają jego opinie.

"Od Placu Przyjaciół Granitu są w Polsce jeszcze bardziej i to zdecydowanie zabetonowane place. Więc Sopot nie ma szans. Aczkolwiek ciekaw byłbym reakcji władz miasta, gdyby Sopot konkurs wygrał" - komentuje sprawę pan Paweł na jednej z sopockich grup dyskusyjnych.

Nie wiadomo jednak, czy ktoś rzeczywiście zgłosił Sopot do konkursu.

A jak Wy oceniacie obecny wygląd Placu Przyjaciół Sopotu? Czego oczekiwalibyście po zagospodarowaniu tego miejsca? Swoimi opiniami koniecznie podzielcie się w komentarzach!

[ZT]3991[/ZT]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

Jaki tam laur ?Jaki tam laur ?

8 1

Chyba betonowy gniot ! 11:02, 23.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PiotrPiotr

3 0

Na placu przyjaciół jest zdecydowanie za mało zieleni i wymaga on przebudowy. 21:39, 23.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%