Zamknij
REKLAMA

Tydzień w Sopocie: Spektakle, koncerty i wyjątkowe spotkania

15:36, 14.10.2021 | .
Skomentuj
REKLAMA

W ciągu najbliższych dni czekają na nas koncerty, wystawy, spektakle, a także wiele innych interesujących wydarzeń. Studenci wezmą udział w pierwszej klubowej integracji, miłośnicy sztuki obejrzą kolejny spektakl prezentowany w ramach Sopockich Konsekwencji Teatralnych, a melomani zapoznają się z kompozycją Jana A.P. Kaczmarka, laureata Oscara za muzykę do filmu Marzyciel, który przygotował utwór na 120-lecie naszego miasta.

Jeśli jesteście ciekawi, w jakich wydarzeniach warto uczestniczyć, koniecznie zapoznajcie się z naszymi propozycjami na kolejny tydzień. 

Piątek (15 października)

Wieczór muzyki słowiańskiej - koncert Malana & Pustka

Już w najbliższy piątek w Teatrze BOTO w Sopocie zabrzmi słowiańska muzyka! Przed gośćmi wystąpią zespoły Pustka oraz Malana. Nie zabraknie tradycyjnych śpiewów i muzyki, którą można zaliczyć do szeroko pojętego folku z wpływami zarówno słowiańskimi, jaki i skandynawskimi. Będziemy płynąć razem ze śpiewem i muzyką przez góry, lasy i morza pięknej słowiańszczyzny.

Po długiej przerwie po raz pierwszy razem na scenie duet Malana oraz Pustka zapraszają do muzycznej podróży.

Wstęp wolny.

 • Gdzie: Teatr BOTO (ul. Bohaterów Monte Cassino 54B)
 • O której: godz. 19.00

"M jak młodość" - wystawa z kolekcji mBanku

Od 15 października w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie będzie można oglądać wystawę „m jak młodość”. To pierwsza publiczna odsłona kolekcji mBanku złożonej z prac najciekawszych młodych polskich artystów. Do tej pory nie było w Polsce  kolekcji, która koncentrowałaby się na sztuce najmłodszego, dopiero wchodzącego w artystyczną dorosłość pokolenia.

Najnowsza kolekcja mBanku to niezwykle zróżnicowany zbiór dzieł sztuki nowoczesnej skoncentrowany na malarstwie i… młodości. Znalazły się w niej zarówno prace publicystyczne, komentujące rzeczywistość, jak i bardzo osobiste; humorystyczne, jak i skłaniające do głębszej refleksji; reprezentujące śmiałe malarskie gesty, jak i zamiłowanie do dopracowywania najmniejszych detali.  Tym co łączy artystów i ich dzieła, jest ponadprzeciętna wrażliwość, oryginalność artystycznej wizji, a niekiedy zaskakująca dojrzałość spojrzenia na świat.

Wystawa „m jak młodość” została podzielona na trzy sekcje. W pierwszej, pod nazwą „Obserwatorzy świata” zgromadzono prace zorientowane na otaczającą rzeczywistość, której artyści przyglądają się niekiedy przez powiększające szkło, a innym razem przez szerokokątny obiektyw wrażliwości. Czasami to obserwacja kameralna, skoncentrowana na najbliższych, rodzinie, przyjaciołach, jak w przypadku Agaty Kus. Czasami szersza, biorąca pod lupę polskość (Julia Woronowicz, Anna Grzymała, Filip Kampka). Orbitująca w stronę obyczajów (Monika Misztal), popkultury (Karolina Jabłońska, Tomasz Kręcicki), ale też spraw, którymi żyje świat, jak COVID-19 (Zofia Pałucha). W tym nurcie wyróżnia się „Plastonomicon” Marii Antoniak. To tworzony przez wiele lat rodzaj plastycznego pamiętnika, z jednej strony bardzo osobistego, a z drugiej szeroko czerpiącego z popkulturowych klisz i konsumpcyjnych standardów.

W sekcji drugiej „Kim jestem? Kim jesteś?” znalazły się prace, których autorzy rozliczają się z osobistymi doświadczeniami i przeżyciami, a czasem także traumami. Z ich emocjami, namiętnościami, natrętnymi myślami. Tworzą autoportrety, choć niekoniecznie i nie zawsze w dosłownym tego słowa znaczeniu. To takie psychologiczne wizerunki: uczuć, tęsknot, złości, marzeń, lęków. Bywa, że bardzo szczere i przejmujące, jak w przypadku prac Agaty Słowak, Moniki Misztal czy Martyny Czech. Czasami złożoność osobowości młodzi artyści próbują rozgryźć przyglądając się innym, jak w pracach Łukasza Stokłosy czy Sasy Lubińskiej. Innym razem sięgają po wektor pamięci (Lena Achtelik), mitologii (Paulina Stasik) czy ironii (Bolesław Chromry).

W ostatniej grupie prac pod hasłem „Metafory. Rebusy. Ukryte narracje” odnaleźć można przede wszystkim prace abstrakcyjne, reprezentowane przez Urszulę Maderę, Natalię Załuską, Tomka Barana, a w pewnym sensie także – balansującą między figuratywnością a abstrakcją – Marię Antoniak. Ich powstawaniu towarzyszyły emocje lub tworzone byty według precyzyjnych intelektualnych reguł. Ale dla przeciętnego widza owe ukryte intencje artystów bywają trudno zrozumiałe, niedostępne bezpośredniemu poznaniu. Niekiedy pomagają sami twórcy, którzy podpowiadają interpretacyjne tropy. Można jednak po prostu zdać się na własną intuicję oraz wrażliwość i odnajdywać w tych pracach nie to, co ukryli tam artyści, ale to, co nam jest bliskie, jak w przypadku prac Jana Eustachego Wolskiego, Mikołaja Sobczaka czy obrazu namalowanego wspólnie przez Jana Możdżyńskiego i Jakuba Glińskiego.

 • Gdzie: Państwowa Galeria Sztuki (Plac Zdrojowy 2)
 • O której: godz. 11.00-19.00

Sobota (16 października)

Spektakl "Iwan Karamazow zwraca bilet"

Spektakl Teatru Rondo w ramach V Sopockich Konsekwencji Teatralnych na motywach („Braci Karamazow” i „Biesów”) Fiodora Dostojewskiego.

Rozpustny ojciec, czterech braci o różnych charakterach, kobiety, pieniądze i spór. Ta wybuchowa mieszanka tworzy fabularną warstwę Braci Karamazow Fiodora Dostojewskiego oraz monodramu Iwan Karamazow zwraca bilet. Jest ona jednak tylko pretekstem do poruszenia nieprzyziemnych tematów. Przewrotny dyskurs toczony od początku przedstawienia przez wyłaniające się z oparów pamięci narratora postaci, nie daje jednak widzom odpowiedzi na stawiane pytania. Kiedy już mogłoby się wydawać, że rozwiązanie problemu zostało odnalezione, kolejny ostry zwrot akcji zmusza publiczność do zrewidowania swoich, nawet tych ugruntowanych, poglądów. Iwan Karamazow poddaje w wątpliwość kategorie metafizyczne takie jak cnota, dobro, zło, miłość bliźniego oraz ich pochodzenie. Obnaża manicheistyczną naturę Stwórcy i jego dzieła. Nie jest to jednak równoznaczne z odrzuceniem Boga. Sprzeciw bohatera wobec sposobu w jaki urządzony został świat, jest dużo bardziej wyrafinowany i przemyślany niż prosty ateizm. Konsekwentnie i bezlitośnie podważa on boski plan, sens stworzenia, a nawet kompetencje Boga. Służą mu do tego opowieści o osobach, których działania zawężają znaczenie słowa „nieludzki”, bowiem to, co już raz przez człowieka zostało uczynione, jest ludzkie.

Jedno jest pewne, w XXI wieku egzystencjalne dylematy Dostojewskiego nie tracą na aktualności, a kolejne pokolenia wciąż mogą przejrzeć się w jego prozie jak w zwierciadle; nie krzywym, wręcz przeciwnie – krystalicznie, bezlitośnie czystym…

 • Bilety: 30 zł - normalny, 25 zł - ulgowy. Do nabycia online - kliknij i sprawdź.
 • Gdzie: Teatr BOTO (ul Bohaterów Monte Cassino 54B)
 • O której: godz. 19.00

Sopocka Integracja Studencka

Co zrobić żeby w nowy rok akademicki wejść z odpowiednią pompą? Przyjść na najlepszą imprezę w mieście! Zgarnąć kawałek parkietu i bawić się całą noc! Nie oszczędzać się na beforze i afterze! Poznać mnóstwo nowych osób! Zdobyć jedyne niepowtarzalne wspomnienia! To wszystko i jeszcze więcej tylko i wyłącznie na Trójmiejskiej Inauguracji Studenckiej w klubie Story!

Do zakupu opaski i udziału w imprezie upoważnione są jedyne osoby które ukończyły 18 lat (okazać można legitymację studencką, dowód osobisty lub prawo jazdy).

 • Gdzie: Klub Story Sopot (ul. Tadeusza Kościuszki 14/A2)
 • O której: godz. 21.00-5.00

Koncert galowy z okazji 120. urodzin miasta

Już 16 października w Grand Pavillion hotelu Radisson Blu odbędzie się Koncert Galowy z okazji 120-lecia Miasta Sopotu!

Podczas koncertu usłyszymy światową premierę dzieła muzycznego dedykowanego miastu – Fantazję dla Sopotu, której Twórcą jest znakomity polski artysta kompozytor o międzynarodowej renomie Jan A.P. Kaczmarek, laureat Oscara za muzykę do filmu Marzyciel.

Wybrzmi także monumentalny finał IX Symfonii Ludwiga van Beethovena ze słynna Odą do radości w wykonaniu wybitnych solistów: sopranistki Katarzyny Trylnik, mezzosopranistki Karoliny Sikory, tenora Ryszarda Minkiewicza oraz bas Łukasza Golińskiego. Partię chóru wykona gdański Chór Kameralny 441 Hz przygotowany przez Annę Wilczewską.

W programie koncertu znajdzie się również Koncert fortepianowy f-moll nr 2 op. 21 Fryderyka Chopina. Solistą koncertu będzie jeden z najciekawszych pianistów młodego pokolenia - Alexander Krichel, laureat prestiżowego tytułu “Newcomer of the Year” ECHO Klassik.Podczas Koncertu Galowego odbędzie się uroczystość wręczenia nagród „Sopocka Muza”.

 • Gdzie: Radisson Blu Hotel (ul. Bitwy pod Płowcami 54)
 • O której: godz. 18.00

Niedziela (17 października)

Qigong Falun Dafa

Zapraszamy na bezpłatne zajęcia z ćwiczeń qigong i medytacji Falun Dafa w Parku Marii i Lecha Kaczyńskich w Sopocie, które odbywają się co tydzień w niedziele o godz. 10:00. Pierwsze cztery ćwiczenia wykonywane są na stojąco - to medytacja w ruchu, a piąte ćwiczenie - to medytacja na siedząco.

Zalecany strój swobodny. Do medytacji przyda się coś do siedzenia jak np. mała kwadratowa karimata. Na miejscu będzie można wypożyczyć kilka sztuk. Każdy może dołączyć w dowolnej chwili. Nauka ćwiczeń i materiały związane z praktyką Falun Dafa są bezpłatne i dostępne na stronie www.falundafa.org.

Uprasza się o wcześniejszy kontakt z organizatorami w celu potwierdzenia swojego udziału. Kontakt do organizatorów: 510-443-432 (Marcin) i 694-160-078 (Rafał).

 • Gdzie: Park im. Marii i Lecha Kaczyńskich
 • O której: godz. 10.00

Rozpoczęcie sezonu morsowania z Sopockim Klubem Morsów

W najbliższą niedzielę tj. 17.10.2021 o godzinie 11:30 Sopocki Klub Morsów rozpoczyna sezon morsowania 2021/2022. Zapraszamy wszystkich miłośników zimnych kąpieli oraz osoby, które chciałby spróbować tej aktywności pod okiem członków klubu.

W trakcie inauguracji nowego sezonu grupa ochotników wraz zaproszonymi gośćmi (lista zamknięta) wskoczą z sopockiego mola do wody i popłyną wpław do brzegu, będąc jedynie w strojach kąpielowych. Jednym z zaproszonych gości jest Piotr Biankowski. Były rugbysta Arki Gdynia, teraz przede wszystkim zimowy pływak, organizator Gdynia Winter Swimming Cup i ambasador Fundacji Ronalda McDonalda. W tym roku Piotr Biankowski przepłynął kanał La Manche, i jest 11 Polakiem, który dokonał tego wyczynu.

Dla Sopockiego Klubu Morsów jest to rok jubileuszowym, ponieważ w tym roku mija już 15 lat działalności. W najbliższym sezonie przewidziane są liczne atrakcje związane z zimowymi kąpielami.

 • Gdzie: wejście na plażę nr 23
 • O której: godz. 11.30

Poniedziałek (18 października)

Rafal Kosik fot.M.Starzynski

Spotkanie z Rafałem Kosikiem

Biblioteka Sopocka serdecznie zaprasza wszystkich miłośników twórczości Rafała Kosika na spotkanie autorskie z pisarzem. 

Rafał Kosik to pisarz science fiction, publicysta i scenarzysta. W swojej prozie łączy fantastykę socjologiczną z elementami sensacji i horroru. Opublikował liczne opowiadania (m.in. w „Nowej Fantastyce” i magazynie „Science Fiction, Fantasy & Horror”). Zdecydowanie najlepiej się czuje w prozie science fiction, a konkretniej w socjologiczno-filozoficznej odmianie gatunku, która realizuje się w bardzo mrocznym klimacie, niekiedy zbliżającym się nawet do horroru. Przez swoje książki Rafał Kosik nawiązuje dialog z tradycją literacką reprezentowaną przez takich mistrzów jak Stanisław Lem.

Jest autorem znanym szczególnie młodzieży dzięki książkom z serii „Felix, Net i Nika”. Seria sprzedała się w nakładzie przekraczającym 1 400 000 egz. W przygodach tytułowych bohaterów pojawiają się nie tylko staroświeckie duchy, ale także nowoczesny program sztucznej inteligencji i zwariowane wynalazki. Książki te są pełne humoru. Felix, Net i Nika rozwiązują kolejne zagadki, podróżują w czasie, konstruują przedziwne urządzenia, ale też zderzają się z gimnazjalną rzeczywistością: walczą ze szkolnym gangiem wyłudzającym pieniądze, stykają się z problemem narkotykowym, dotykają ich pierwsze młodzieńcze uczucia. W nowej podstawie lektur książka Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi jest lekturą w szkole podstawowej w klasach IV-VI.

(źródło opisu: legimi.pl, materiały autora)

Na spotkanie z autorem zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Na najmniejszych czytelników będą czekały warsztaty plastyczne z tworzenia latających spodków. Liczba miejsc ograniczona, zapisy: sopoteka@mbp.sopot.pl. W przypadku zapisywania dzieci wskazane jest podanie liczby osób.

 • Gdzie: Sopoteka (ul. Kościuszki 14)
 • O której: godz. 17.00

Aqua Spinning w Aquapark Sopot

Aqua Spinning to idealne zajęcia dla każdego. Wysmukla ciało, wzmacnia mięśnie i poprawia samopoczucie! Tego typu trening szczególnie polecany jest osobom, które chcą usprawnić krążenie, pozbyć się dodatkowych kilogramów i zredukować cellulit nie obciążając przy tym stawów.

Do wzięcia udziału w zajęciach Aqua Spinning nie musisz posiadać żadnych specjalnych kwalifikacji. Niepotrzebna jest rozwinięta koordynacja ruchowa, talent choreograficzny ani nawet umiejętność pływania wystarczą chęci! Istotą Aqua Spinning jest bardzo intensywna praca mięśni przy umiarkowanym odczuwaniu zmęczenia fizycznego.

Jak to wygląda w praktyce?

Wsiadasz na rower i pedałujesz! Aqua Spinning to nowoczesna forma treningu cardio prowadzonego na rowerze stacjonarnym umieszczonym w wodzie. Każdy program zajęć jest kompilacją ćwiczeń ogólnorozwojowych, które angażują do pracy wszystkie partie mięśni. Jest to praca intensywna ale zmęczenie jest mniej odczuwalne dzięki wodzie. Dodatkową motywacją jest energiczna muzyka skomponowana specjalnie na potrzeby zajęć.

Podczas zajęć obowiązuje strój ściśle przylegający do ciała i obuwie do wody.

Zajęcia trwają 45 minut, dostajesz dodatkowe 45 minut na relaks w basenie w cenie wejścia!

Zapisy pod nr: 58 555 85 23. Koszt: 35 zł.

 • Gdzie: Aquapark Sopot (ul. Zamkowa Góra 3)
 • O której: 18.00, 19.00

Wtorek (19 października)

Andre Rieu. Znowu razem - koncert kinowy

Wielki powrót Maestra i jego Orkiestry Johanna Straussa! Nowy kinowy koncert wkracza do Multikina. Po długiej rozłące André zaprasza widzów Multikina do wspólnej zabawy. Koncert będzie dostępny aż w trzech terminach! Czy dołączysz do kinowej zabawy z Maestrem i jego Orkiestrą?

Minęło sporo czasu, odkąd André i jego Orkiestra Johanna Straussa przestali koncertować po całym świecie. Rozłąka była długa, jednak holenderski skrzypek nie zapomniał o polskich fanach. Tęsknimy za Wami! - mówi Maestro, ale zaraz dodaje: - Nie martwcie się jednak. Przygotowałem dla Was specjalny koncert, do obejrzenia tylko w kinach, byśmy znów mogli się spotkać! Rzeczywiście: Znowu razem! to nowy kinowy koncert, w którym holenderski król walca zawarł ulubione fragmenty ze swoich wcześniejszych show. Wiele z tych magicznych utworów nie było dotąd pokazywanych w kinach.

Habanera z Carmen, walc Nad pięknym modrym Dunajem, pieśń Manhã de Carnaval czy Samotny pasterz na fletnię Pana to tylko niektóre hity - wybrane z międzynarodowych koncertów w São Paulo, Bukareszcie, Sydney, Meksyku, Istambule i Nowym Jorku - składające się na obszerny program nowego kinowego show.

W koncercie będziemy podziwiać też takie gwiazdy, jak: Mirusia Louwerse, Carmen Monarcha, Carla Maffioletti, Kimmy Skota, Lou Bega i duet Los Del Río. W trakcie koncertu Pierre Rieu porozmawia ze swoim tatą o tym, jak przeżyli ostatni rok i jakie mają plany. Będzie to na pewno poruszająca rozmowa. Zostaniecie też zaproszeni za kulisy oraz na specjalne przyjęcie w Maastricht. Niech znów powróci magia i świetna zabawa! Zaproście do Multikina swoją rodzinę oraz przyjaciół i bawmy się znów razem!

Bilety w cenie 34,90 zł do nabycia online i w kasach Multikina.

 • Gdzie: Multikino Sopot (Bohaterów Monte Cassino 63)
 • O której: od godz. 18.00

Środa (20 października)

10. Europejskie Forum Nowych Idei - Dzień I

Przed nami jubileuszowa 10. edycja Europejskiego Forum Nowych Idei. Impreza odbędzie się w Sopocie 20-22 października.

EFNI to konferencja, która skupia się na globalnych trendach, nowych ideach oraz przyszłości Europy. To jedno z najważniejszych i największych tego typu wydarzeń w naszej części kontynentu. Organizatorem Forum jest Konfederacja Lewiatan przy współpracy z BusinessEurope i miastem Sopot.

Tegoroczne EFNI będzie wyjątkowe. Nie tylko z powodu jubileuszu, ale też tego, że znowu spotkamy w Sopocie się na żywo! Będziemy rozmawiać o świecie, który przez ostatnie kilkanaście miesięcy zmienił się nie do poznania.

Głównym tematem Forum będzie odbudowa. Goście i prelegenci będą dyskutować o:• współpracy i odbudowie Wspólnoty Europejskiej po pandemii,• Europejskim Zielonym Ładzie - aktywności, edukacji i finansowaniu działań na rzecz ochrony klimatu,• międzynarodowej współpracy biznesowej w ramach Trójkąta Weimarskiego - w tym spojrzeniu na relacje Polski, Niemiec i Francji z perspektywy kobiet,• rozwoju cyfryzacji,• wyzwaniach społecznych nowego świata - w tym o walce z wykluczeniem społecznym.

Jak zawsze - na uczestników czekać będą spotkania z autorami książek i rozmowy Nocnych Marków, a także szereg wydarzeń związanych z jubileuszem EFNI. Wstęp dla posiadaczy akredytacji, które można zakupić online - kliknij i sprawdź.

 • Gdzie: Radisson Blu Hotel (ul. Bitwy pod Płowcami 54)
 • Kiedy: 20.10 - godz. 9.00-00.00, 21.10 - godz. 9.00-0.30, 22.10 - godz. 9.00-17.30

Czwartek (21 października)

Wycieczka piesza tropem lisów

Olivia Business Centre i Grupa Rekreacyjna 3miasto zapraszają na cykl bezpłatnych wycieczek pieszych w ramach promocji aktywnego wypoczynku, rekreacji i turystyki. Wycieczki adresowane są do tych wszystkich, którzy w środku tygodnia mają ochotę aktywnie podsumować dzień, w czwartki w godzinach popołudniowo-wieczornych, po pracy.

Głównym celem najbliższej wędrówki jest poznanie sopockich szlaków spacerowych. Na dobry początek uczestnicy przejdą tropem lisów, jednak oznakowana trasa w lesie towarzyszyć im będzie tylko na wybranych odcinkach. Do pokonania będą liczne wzniesienia, z których rozpościerają się przepiękne widoki zarówno na lasy, jak i położoną w dole cywilizację. Jeśli będzie przejrzyste niebo będzie można dostrzec cumujące na zatoce statki oraz Półwysep Helski. Trasa zatoczy pętlę o długości ok. 9,5 km.

 • Gdzie: przed karczmą Harnaś (ul. Stanisława Moniuszki 9)
 • Kiedy: godz. 17.30-20.30

SztukoQuizówka - turniej wiedzy o sztuce

Lubisz quizy albo wyzwania? Pragniesz sprawdzić swoją wiedzę, a może udowodnić, iż w pewnych kwestiach jesteś absolutnym ekspertem? Fundacja Sztukowirówka - centrum inicjatyw artystycznych oraz Teatr BOTO uszykowali dla Ciebie niepowtarzalny wieczór pełen intensywnych wrażeń. Spędź czas w oparach akrylowych farb, rytmie bluesa, wspominając błazenady Chaplina tudzież ostatni sezon The Crown, a przy okazji zawalcz o fajne pieniądze!

 Do wygrania 300zł! 

Zgarnij znajomych: fanatyka Mona Lisy, kontrabasistę, ucznia Arystotelesa, no i tego kumpla, co obejrzał wszystkie sezony Friendsów 10 razy. Zbierzcie się jak Drużyna Pierścienia i odpowiedzcie poprawnie na wszystkie pytania w tym interaktywnym quizie kulturalnym!

Nie trzeba po nocach wkuwać na blachę "Wiedzy o sztuce", ani wyczynowo wspinać na kolejne metapoziomy w pojedynkę. W końcu najlepiej się zgaduje w miłym towarzystwie.

Z Waszą pomocą to nie będzie klasyczny barowy teleturniej (chociaż bez dwóch zdań zagości i swawolny klimat), lecz zupełnie nowy poziom artystycznej rozrywki.

Więcej informacji: kliknij i sprawdź.

 • Gdzie: Teatr BOTO (ul. Bohaterów Monte Cassino 54B)
 • O której: godz. 19.00

Nowa polska piosenka: drobne niepokoje

NOWA POLSKA PIOSENKA to nowy cykl 7 koncertów, w ramach których wystąpią młodzi wykonawcy, prezentujący bardzo przebojowe piosenki.

Kawałek Kulki, Żółte Kalendarze, Orzeł i Reszka, Drekoty Wojciech Brożek i Magda Turłaj tworzyli już pod wieloma szyldami, ale niedawno postanowili wymyślić jeszcze jeden, Drobne Niepokoje. Jest to nowy zespół z legendarnej gorzowskiej sceny. Po rożnych burzliwych perypetiach Wojciech Brożek i Magda Turłaj wracają na scenę jako duet z nowym przebojowo-nostalgicznym materiałem, który jak mówią pierwsi słuchacze wchodzi mocno. Zespół obecnie komponuje piosenki na kolejny w swojej karierze debiutancki album, który ukaże się jesienią tego lub wiosną przyszłego roku.

Bilety do nabycia online - kliknij i sprawdź.

 • Gdzie: SPATiF (ul. Bohaterów Monte Cassino 54)
 • O której: godz. 21.00
(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%