Zamknij
REKLAMA

Sopocka Platforma Obywatelska wybrała przewodniczącego! Marcin Skwierawski: "To dla mnie zaszczyt"

12:00, 13.10.2021 | P.S
Skomentuj Fot. PO Sopot - Facebook
REKLAMA

Wiceprezydent Sopotu, Marcin Skwierawski został wczoraj ponownie wybrany przewodniczącym Platformy Obywatelskiej w Sopocie. Jego kandydaturę na to stanowisko zgłosili Piotr Bagiński, przewodniczący Rady Miasta Sopotu oraz Jan Kozłowski były Marszałek Województwa Pomorskiego. Skwierawski został wybrany jednogłośnie.

– Bardzo się cieszę i dziękuję za zaufanie – mówi Marcin Skwierawski. – To dla mnie zaszczyt, ale i świadomość wielkiej odpowiedzialności. Przed nami jeszcze dużo pracy, a  główne zadania na najbliższy czas to odbudowa zaufania Polaków, walka o wolne media, niezależne sądy, obecność Polski w UE. Od jutra z nową energią i pomysłami zabieramy się do pracy na rzecz Sopotu, regionu i Polski. Ciężką pracą, uczciwością i dobrymi pomysłami chcemy przekonać mieszkańców Sopotu i Pomorza, że Platforma Obywatelska, to najlepszy wybór – dodaje Marcin Skwierawski.

Platforma Obywatelska w Sopocie liczy ponad 130 członków. Są wśród nich postacie znane z ogólnopolskiej sceny politycznej, jak Donald Tusk, przewodniczący Platformy Obywatelskiej RP, europoseł Janusz Lewandowski, Jan Kozłowskibyły Marszałek Województwa Pomorskiego, Paweł Orłowski, sekretarz stanu w rządzie Donalda Tuska i Ewy Kopacz czy Piotr Bagiński, przewodniczący Rady Miasta Sopotu. Po wyborach przewodniczącego do sopockiego zarządu partii weszli Piotr Bagiński, Lesław Orski, Karolina Niemczyk- Bałtowska, Tadeusz Zaleski, Adam Gil, Hanna Dzikowska, Tomasz Lipiński, Grzegorz Wendykowski.

Nowo wybrany szef sopockiej Platformy Obywatelskiej podkreśla, że zależy mu na utrzymaniu wcześniej obranego kursu, by Platforma była szeroką proeuropejską formacją centrową, wierną wartościom demokratycznym i konserwatywno-liberalnym. Ma to być partia, która nie traci z pola widzenia drugiego człowieka, zwłaszcza tego, któremu gorzej się wiedzie. Istotną sprawą jest również zachęcenie młodych ludzi do większej aktywności społecznej. To od nich samych zależeć będzie przyszłość w jakiej będą żyć.

W wyborach władz regionalnych, które odbędą się 23 października, sopocka Platforma Obywatelska jednoznacznie poparła kandydaturę Mieczysława Struka na przewodniczącego Platformy w regionie pomorskim. Członkowie Platformy Obywatelskiej w Sopocie podjęli w tej sprawie uchwałę rekomendującą wybór marszałka Struka. Jak podkreśla Marcin Skwierawski:

– Mieczysław Struk to dobry gospodarz, który świetnie zna Pomorze i który będzie w stanie zaktywizować lokalne społeczności, a także zapewnić silny głos środowisk samorządowych w Zarządzie Krajowym PO. Chcielibyśmy jako Platforma być partią wiarygodną także dla Polski powiatowej, dla mieszkańców wsi i małych miasteczek. Nie da się wygrać wyborów tylko w wielkich miastach. Mieczysław Struk jest optymalnym i cieszącym się zaufaniem kandydatem, który może zbudować na nowo struktury PO w każdym powiecie i w każdej gminie.

Marcin Skwierawski, urodzony w 1980 r., jest absolwentem socjologii, a także zarządzania na Uniwersytecie Gdańskim. Na stanowisko wiceprezydenta Sopotu został powołany pod koniec grudnia 2014 roku. Wcześniej przez osiem lat pracował w sopockim Urzędzie Miasta, przechodząc wszystkie urzędnicze szczeble, od podinspektora do wiceprezydenta. Po raz pierwszy, na stanowisko przewodniczącego sopockiej PO został wybrany w 2017 roku.

[ZT]10277[/ZT]

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

Ja nie wiemJa nie wiem

7 0

Czym różni się ta po od pis? 18:58, 13.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RafałRafał

2 1

Pinokio marionetka 09:14, 14.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%