Zamknij
REKLAMA

Sopot: stracił 50 tysięcy! Policjanci informują o zuchwałym oszustwie

15:57, 12.10.2021 | Emil Bogumił
Skomentuj
REKLAMA

W miniony weekend do sopockich policjantów zgłosił się 28-latek z powiatu lidzbarskiego, który powiadomił, że zainwestował pieniądze na giełdzie internetowej i został oszukany co do możliwości wypłaty z niej zysków. Mężczyzna wpłacił łącznie 50 tys. zł, których już nie odzyskał. Funkcjonariusze zajmują się już tą sprawą i zalecają szczególną ostrożność przy inwestowaniu środków na giełdach internetowych, rynkach kryptowalut czy podczas zakupów akcji różnych firm za pośrednictwem fałszywych serwisów internetowych.

W miniony weekend do sopockich policjantów zgłosił się 28-latek z powiatu lidzbarskiego, który powiadomił, że został oszukany na kwotę 50 tys. zł podczas inwestowania w kryptowaluty na giełdzie. Pokrzywdzony na jednym z portali internetowych poznał mężczyznę, który pisał mu o szybkich zyskach podczas krótkich transakcji na giełdzie internetowej i twierdził, że zna się na tym. Zachęcony opowieściami znajomego, 28-latek dał się namówić na zainwestowanie przy jego pomocy pieniędzy na giełdzie, a następnie ściągnął wskazaną przez niego aplikację i założył konto na stronie internetowej giełdy. 

Mieszkaniec powiatu lidzbarskiego poinformował policjantów, że początkowo wszystko było w porządku - wpłacił pierwsze kilkaset złotych i zyskał kilkadziesiąt złotych, które przelał na swoje konto bankowe. Za drugim razem mieszkaniec 28-latek zainwestował na giełdzie kilka tysięcy złotych i w ciągu kolejnych tygodni zarobił na tym 8 tys. kryptowalut, ale jak się okazało, nie mógł już tego przelać na swoje konto bankowe. By je rzekomo wypłacić, pokrzywdzony zgodnie z informacjami otrzymywanymi od serwisu giełdowego wpłacał na konto giełdowe kolejne tysiące złotych, m.in. jako podatki, marża albo trzykrotność nielegalnego depozytu konta. Ponadto wysyłał im zdjęcia dokumentu tożsamości.

W ten sposób nie mający pojęcia o inwestowaniu na giełdzie 28-latek przelał łącznie ok. 50 tys. zł., których już nie odzyskał. Gdy od jednego ze swoich starych znajomych dowiedział się, że wobec strony internetowej tej giełdy jest wydane ostrzeżenie przez komisję finansową, zorientował się, że został oszukany i o wszystkim zaalarmował sopockich funkcjonariuszy.  

Apelujemy o zachowanie zdrowego rozsądku i szczególną ostrożność przy inwestowaniu środków na giełdach internetowych, rynkach kryptowalut czy podczas zakupów akcji różnych firm za pośrednictwem fałszywych serwisów internetowych. Nie otwierajmy linków, które zachęcają do inwestycji i w szybkim czasie osiągnięcie dużych zysków. Przestrzegamy przed instalowaniem programów, za pomocą których oszuści przejmują kontrolę nad naszymi mobilnymi urządzeniami. Nie wierzmy we wszystko, co mówią nam osoby, których nie widzimy i kontaktujemy się z nimi tylko pisząc wiadomości za pomocą komunikatora. Zawsze weryfikujmy otrzymane informacje, czytajmy też komentarze o danym sklepie czy giełdzie - przypominają sopoccy policjanci.

Źródło: KMP w Sopocie 

(Emil Bogumił)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%