Zamknij
REKLAMA

Sopot: zaatakował policjantów w centrum miasta! 23-latek był kompletnie pijany

14:45, 20.09.2021 | Emil Bogumił
Skomentuj zdjęcie poglądowe
REKLAMA

Zarzut znieważenia dwóch policjantów i naruszenia nietykalności cielesnej jednego z nich usłyszał 23-letni mieszkaniec powiatu sztumskiego. Sprawca został zatrzymany po tym, jak na ulicy wyzywał funkcjonariuszy i odepchnął jednego z nich. W chwili zatrzymania alkomat pokazał u niego 2,7 promila alkoholu. Za swoje czyny odpowie on teraz przed sądem.

W nocy z 18/19 września br. policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku pełnili służbę w centrum Sopotu. Około godz. 1.00 do ich oznakowanego radiowozu, który stał na ul. Bohaterów Monte Cassino, podszedł mężczyzna i ręką uderzył w pojazd. Będący w radiowozie policjanci natychmiast wysiedli z auta i podjęli interwencję. W trakcie prowadzonych czynności mężczyzna zachowywał się arogancko, nie stosował się do poleceń policjantów i ich wyzywał. Ponadto podawał nieprawdziwe dane co do swojej tożsamości, a w pewnym momencie odepchnął też interweniującego policjanta. Funkcjonariusze obezwładnili agresywnego mężczyznę i zatrzymali.

W wyniku dalszych działań policjanci ustalili tożsamość mężczyzny. Okazało się, że to 23-letni mieszkaniec powiatu sztumskiego. W chwili zatrzymania był on nietrzeźwy, a alkomat pokazał u niego 2,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Sprawca noc spędził w policyjnym areszcie. Wczoraj na podstawie zebranych dowodów ogłoszono mu zarzuty znieważenia umundurowanych policjantów i naruszenia nietykalności jednego z nich, do których przyznał się.

Zgodnie z kodeksem karnym każdy, kto narusza nietykalność cielesną funkcjonariusza publicznego lub osoby do pomocy mu przybranej podczas lub w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3. Znieważenie policjantów zagrożone jest karą grzywny, karą ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

(Emil Bogumił)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

Za sprawą Za sprawą

6 1

wieloletnich działań i zabiegów 'promocyjnych' władcy Sopotu z miasta został lunapark kopulacyjny patologii krótkoterminowej na wypady w stylu 'kac vegas' i nic więcej. Mieszkańcy muszą się wynosić bo z patolą turystyczną w sąsiedztwie nie da się żyć normalnie. Jeszcze chwila a w Sopocie zostaną same krótkie terminy monciakowe knajpy do podmuchania glonojadów i żabki żeby nachlane buractwo nie mieli za daleko jak się alk w 'apartamencie' skończy. W każdej dzielnicy, a zwłaszcza w dolnym sopocie to już w całości w weekendy zwłaszcza słychać ciągłe wycie i darcie mord naćpanej i nachlanej hołoty. Miasto nie ma z tego nic prócz kłopotu i uciążliwości bo te lokale w większości należą do osób czy firm z różnych stron kraju i świata, a zarządzający nimi są zarejestrowani w jakichś Działoszynach czy innych zad*powach i tam płacą podatki. Indywidualizowanie zysku a uspołecznianie kosztów. Ale cały dwór UM i akolici pociotki i inni bliżsi i dalsi 'znajomi' z tego żyją... to co tam mieszkańcy. Jak już wielokrotnie powtarzał Karnoski Jak się nie podoba to należy się wynieść. A teraz Urząd Miasta organizuje debatę 'Życie i wypoczynek w kurorcie', gdzie jako punkt pierwszy widnieje "Usłysz jakie korzyści płyną z turystyki dla miasta i mieszkańców". Jakbym nie wiedział co płynie z turystyki w tym mieście... syf i degrengolada. Ale skoro UM i pociotki z tego mają profity to mieszkańcy 'muszą dzielić się miastem z turystami'. Tak tak znamy pańską radę panie karnoski - najlepiej żeby się mieszkańcy wszyscy wynieśli i zrobili miejsce dla geszeftów krótkoterminowych 15:29, 20.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Karnowski słuchaj:Karnowski słuchaj:

4 1

1.Zakaz sprzedaży alkoholu w sklepach na terenie miasta od piątku do niedzieli w godzi od 21 do 7.
2.Najem krótkoterminowy uregulowany - nie piszcie, że to może zrobić tylko rząd, bo wiecie, że tego nie zrobi.
3.Zakaz ruchu pojazdów w dolnym Sopocie i Karlikowie w sezonie letnim z wyłączeniem pojazdów mieszkańców, służb i zaopatrzenia.
Panie, tutaj naprawdę nie sposób żyć, szczególnie w lipcu i sierpniu. 17:57, 20.09.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

patolapatola

0 0

krótkoterminowa 4 ever!!! To hasło karnoskiego więc nie licz że coś z tym będzie chciał robić. On się cieszy że ludzie się muszą stąd wynosić bo nie da się mieszkać w lunaparku alkoholowo kopoulacyjnym jakim jest sopot. rodziny urzędasów pociotki bloższe i dalsze z tego procederu żyją od lat więc nie bic ręki która je karmi 14:44, 22.09.2021


REKLAMA
0%