Zamknij
REKLAMA

Sopocka policja z wizytą w przedszkolu! Maluchom wręczono opaski

17:00, 13.09.2021 | P.S
Skomentuj Fot. Komenda Miejska Policji w Sopocie
REKLAMA

Policjanci z Sopotu odwiedzili dzieci z Przedszkola nr 5 w Sopocie. Podczas wizyty funkcjonariusze rozmawiali z przedszkolakami o tym, kim jest policjant, omówili zasady bezpieczeństwa oraz przypomnieli, jak ważne jest być widocznym na drodze. W trakcie wizyty policjanci wręczyli też maluchom opaski odblaskowe, zachęcając do ich noszenia oraz pokazali im z bliska motocykl policyjny.

W miniony piątek (10.09.2021 r.) w ramach prowadzonych działań „Bezpieczna droga do szkoły” sopoccy policjanci spotkali się z dziećmi z Przedszkola nr 5 w Sopocie i rozmawiali z nimi o bezpieczeństwie. W trakcie wizyty funkcjonariusze prewencji i ruchu drogowego przypomnieli najmłodszym kim jest policjant i na czym polega jego praca. Oprócz tego poruszyli bardzo ważny temat bezpiecznego poruszania się po drodze i przechodzenia przez przejście dla pieszych oraz przypomnieli, jak ważne jest być widocznym na drodze. Spotkanie było też dobrą okazją by porozmawiać i przypomnieć dzieciom zasady bezpieczeństwa w kontaktach z obcymi i co należy robić w sytuacji zagrożenia.

W drugiej części spotkania przedszkolaki miały okazję z bliska zobaczyć policyjny motocykl, który stanął na ich podwórku oraz dowiedziały się więcej o pracy policjantów na motocyklach. Zaproszeni przez dyrekcję Przedszkola nr 5 funkcjonariusze odpowiadali też na wszystkie inne nurtujące dzieci pytania, a na zakończenie wizyty wręczyli wszystkim maluchom opaski odblaskowe, jednocześnie zachęcając do ich noszenia.

Przypominamy, że każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów. Te dodatkowe metry pozwalają kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego.

Źródło: Komenda Miejska Policji w Sopocie

[ALERT]1631531312015[/ALERT]

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%