Zamknij

Kolejna odsłona Sopockich Spotkań Kobiet. Czy czas wolny istnieje?

09:12, 24.08.2021
Skomentuj Ewa Kowalska, fot. materiały prywatne, Karolina Babicz-Kaczmarek, fot. Fotobank.PL/UMS, Maria Rotkiel, fot. materiały prywatne Ewa Kowalska, fot. materiały prywatne, Karolina Babicz-Kaczmarek, fot. Fotobank.PL/UMS, Maria Rotkiel, fot. materiały prywatne

Rozmowy o ważnych sprawach, specjalistki z różnych dziedzin i kobieca perspektywa. To może oznaczać tylko jedno – 24 sierpnia o godzinie 18:00 w ogrodach Muzeum Sopotu odbędzie się kolejna odsłona Sopockich Spotkań Kobiet. Tym razem uczestniczki porozmawiają na temat czasu wolnego. 

Sopockie Spotkania Kobiet to rozmowy o istotnych sprawach dotyczących różnych dziedzin życia z kobiecej perspektywy. Najbliższe spotkanie będzie dotyczyło czasu wolnego – czy istnieje i jak go panie wykorzystują? 

W dyskusji udział wezmą: psycholog i specjalista PR Maria Rotkiel, Ewa Kowalska, prowadząca m.in. turystyczny portal iBedeker.pl oraz Karolina Babicz-Kaczmarek, dyrektor Muzeum Sopotu. Spotkanie poprowadzi Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydentka Sopotu.

Informacje o gościach:

Maria Rotkiel – psycholog, terapeutka rodzinna, terapeutka par, trenerka motywacyjna rozwoju zawodowego i osobistego, certyfikowana terapeutka poznawczo-behawioralna European Association for Cognitive and Behavioural Therapies, certyfikowana terapeutka Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej, dydaktyk, doradca zawodowy i osobisty, publicystka. Od ponad 20 lat prowadzi praktykę psychologiczną, terapeutyczną i trenerską specjalizując się w nurcie poznawczo-behawioralnym oraz systemowym i motywacyjnym. Prowadzi m.in. terapię uzależnień, terapię zaburzeń nastroju i terapię rodzinną w nurcie poznawczo-behawioralnym. Prowadzi warsztaty i wykłady z zakresu rozwoju zawodowego i osobistego, treningi kompetencji wychowawczych dla rodziców i pedagogów, szkolenia z zakresu mediacji i negocjacji oraz komunikacji, interwencji kryzysowej, terapii poznawczo-behawioralnej, terapii grupowej oraz terapii par i rodzinnej. Autorka poradników psychologicznych, ekspert w mediach oraz kampaniach społecznych.

Ewa Kowalska – gdańszczanka, absolwentka Instytutu Hydrotechniki Politechniki Gdańskiej. W zawodzie pracowała zaledwie 9 miesięcy, jako Inspektor d/s Ochrony Środowiska, w nieistniejących już Zakładach Mięsnych w Gdańsku. Przez 10 lat prowadziła działalność gospodarczą w branży poligraficzno-wydawniczej. Po urodzeniu czwartego dziecka oddała się pasji dziennikarstwa obywatelskiego, a od 2009 r. prowadzi blog/serwis www.iBedeker.pl, dedykowany miłośnikom Gdańska, Sopotu i Gdyni oraz turystom przybywającym do Trójmiasta. Za promocję miasta, w 2013 r., Rada Miasta Gdańska przyznała jej Honorowe Odznaczenie – Medal Księcia Mściwoja II. 

Działając w Internecie, udało jej się stworzyć społeczność w realnym świecie – co uznaje za swój spory sukces. Jej pasją jest budowanie tożsamości lokalnej od najmłodszych lat, dlatego od 2015 r. we współpracy z Fundacją Wspólnota Gdańska realizuje w przedszkolach projekt Młody Przewodnik/Młoda Przewodniczka po Gdańsku, a we współpracy z Gdańską Organizacją Turystyczną – spacery po Gdańsku dla rodzin z dziećmi. Prywatnie jest żoną, mamą czwórki dzieci i babcią trojga wnucząt. Uwielbia długie wędrówki, podróże i morsowanie. 

Karolina Babicz-Kaczmarek – historyk i muzealnik, absolwentka Wydziału Historycznego Uniwersytetu Gdańskiego. Od 2007 związana z Muzeum Sopotu. Jest autorką i współautorką wielu wystaw m.in. „Kartki z pamiętników. Polacy w Sopocie 1897-1945”, „Modna pani u wód”, „Sopot 1904-1912. Lato Fabianich”, „Sopot na zimno”, „Z dziejów sopockiej wspólnoty ewangelickiej”, „Pamięć. Sopocka społeczność żydowska”, „Cisza przed burzą. Lato 1939 w Sopocie”. W 2018 w drodze konkursu została powołana przez prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego na dyrektora Muzeum Sopotu.

W spotkaniu możecie wziąć udział na żywo lub śledząc rozmowy w mediach społecznościowych. Wydarzenie będzie tłumaczone na Polski Język Migowy.

Inf. UM Sopot

(A.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(3)

MorfeuszMorfeusz

4 1

Za moje podatki wyróżnianie jednej płci. Kiedy spotkania mężczyzn za miejską kasę?

09:28, 24.08.2021
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NickNick

1 1

Skoro mają czas aby się spotkać, oznacza to, że kobiety mają czas wolny ? Ciekawe ile Pani Rotkiel wzięła za to spotkanie, bo za darmo raczej nie przyjedzie do Sopotu aby nawdychać się jodu na plaży.

10:47, 24.08.2021
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

:(:(

0 1

I znowu Ci sami sfrustrowani mizogini w komentarzach.

11:08, 24.08.2021
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%