Przedstawiciele pięciu publicznych uczelni z Pomorza podpisali wspólne oświadczenie, w którym poparli ustawę o związku metropolitalnym. Nowe przepisy pozwolą na przekazywanie dodatkowych pieniędzy na badania naukowe oraz współpracę szkół wyższych z samorządami. Dokument zawiera także prośbę do Prezydenta Polski o podpisanie ustawy.