Samorządowcy z Pomorza oficjalnie zaapelowali do prezydenta Karola Nawrockiego o podpisanie ustawy metropolitalnej. Nowe przepisy przeszły już całą ścieżkę w parlamencie i czekają na ostateczną decyzję głowy państwa. Jeśli ustawa wejdzie w życie, pozwoli na stworzenie oficjalnego związku miast i wsi wokół Gdańska, Gdyni i Sopotu. Dla mieszkańców oznacza to m.in. ułatwienia w podróżowaniu.