Zamknij

Tyle może wynieść kwota wolna od podatku! Minister finansów zaskoczył

11:11, 04.04.2021 | M.O. / Money.pl
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne Fot. depositphotos.com
REKLAMA

O podniesieniu kwoty wolnej od podatku w Polsce mówi się od lat.  W ramach tzw. "Nowego Polskiego Ładu" zmienić ma to rząd Zjednoczonej Prawicy. O jakiej kwocie mówimy? Rąbka tajemnicy ujawnił minister finansów Tadeusz Kościński.

Kwota wolna od podatku to jeden z elementów systemu podatkowego. To kwota dochodu niepowodującego obowiązku zapłaty podatku dochodowego. 

Obecnie w Polsce najwyższa kwota wolna od podatku wynosi 8 000 zł. Im więcej zarabiasz, tym mniejsza jest kwota nieopodatkowana, do której masz prawo. Od wielu lat mówi się o jej podniesieniu. 

Zrobić chce to Zjednoczona Prawica, w ramach tzw. "Nowego Polskiego Ładu". Szef rządu, Mateusz Morawiecki, nową kwotę wolną ma ogłosić w ciągu kilku tygodni. 

Ile może wynieść? 

Rąbka tajemnicy ujawnił minister finansów Tadeusz Kościński. Jak podkreślał ostateczna decyzja należeć do premiera Morawieckiego. 

- Jeśli chodzi o 30 tys. zł wolnej kwoty od podatku - musimy na decyzję poczekać ok. miesiąca. To jedna z propozycji złożonej premierowi - czekamy na decyzję - mówił szef finansów Tadeusz Kościński.

To nie jedyna propozycja, Kościński podkreślał, że w grę wchodzą niższe kwoty niż 30 tysięcy. 

- Chcemy sprawiedliwych podatków, by ci mniej zarabiający płacili nie więcej od tych, którzy zarabiają więcej. Obecnie sytuacja jest odwrócona. Im więcej się zarabia - tym mniej się płaci. Chcemy to zresetować - wyjaśniał szef resortu.

(M.O. / Money.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

KomunizmKomunizm

1 0

Komunizm wiecznie żywy. Co to za bzdura: "Im więcej się zarabia - tym mniej się płaci". Płacę 32% zarabiając więcej. Nawet na liniowym, 19% to więcej niż 18. Pisowskie kłamczuchy 22:30, 06.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%