Zamknij

Abonament RTV 2024. Oni nie muszą płacić

13:09, 30.09.2023 Źródło: Super Express
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixabay.com/pl Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixabay.com/pl

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podała stawki. Wiemy, ile wyniesie abonament radiowo-telewizyjny w 2024 roku. Ile zapłacimy? Kto z tej opłaty jest zwolniony? 

Abonament radiowo-telewizyjny to opłata mająca na celu umożliwienie realizacji misji publicznej telewizji i radia nałożony ustawą z dnia 21 kwietnia 2005 r. o opłatach abonamentowych.

Abonament RTV 2024

W 2024 roku za posiadanie odbiornika radiowego zapłacimy 8,70 zł za miesiąc, w przypadku odbiornika telewizyjnego natomiast 27,30 zł.  Wpływy z abonamentu zasilą media publiczne.

Opłaty te można jednak zmniejszyć, w przypadku, kiedy uiścimy opłaty z góry.

Najwięcej, bo 10% miesięcznej opłaty możemy zaoszczędzić płacąc jednorazowo za cały rok kalendarzowy, 5% miesięcznej opłaty zaoszczędzimy płacąc za 6 miesięcy z góry, 4% miesięcznej opłaty zaoszczędzimy za uiszczenie opłaty za trzy miesiące z góry, a 3% w przypadku opłaty za dwa miesiące z góry. 

Oni płacić nie muszą. Są zwolnieni z abonamentu RTV

Są to osoby powyżej 75 roku życia, obywatele ze znacznym stopniem niepełnosprawności, całkowicie niezdolne do pracy lub posiadające pierwszą grupę inwalidzką,  inwalidzi wojenni, wojskowi, osoby represjonowane w czasie PRL, a także pobierające emeryturę nieprzekraczającą połowy przeciętnej pensji.

Kwalifikację do zwolnienia trzeba zgłosić w urzędzie pocztowym (z wyjątkiem ukończenia 75 lat) oraz załączyć odpowiednie dokumenty. 

(Źródło: Super Express)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%