Zamknij

Te pieniądze ci się należą! ZUS wypłacił je już 4,2 mln razy

18:58, 25.09.2023 .
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. ZUS Zdjęcie ilustracyjne. Fot. ZUS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował, że wypłacił do tej pory blisko 1,3 mld zł na wyprawki szkolne w ramach programu „Dobry start”. Wypłaty objęły dotąd ponad 4,2 mln dzieci.

Program "Dobry Start" został wprowadzony przez rząd w 2018 roku, żeby pomóc rodzicom w skompletowaniu wyprawki szkolnej dla swoich dzieci.  Świadczenie 300+, przysługuje raz w roku, bez względu na dochód rodziny. 

Wnioski o przyznanie funduszy można składać już od początku lipca, a zakończenie tego procesu przypada 30 listopada. Obecnie wpłynęło ponad 3 mln wniosków. 

– Obsługa programu przebiega bez zakłóceń. Od 1 lipca tego roku do ZUS wpłynęło ponad 3,1 mln wniosków o wyprawki szkolne. Otrzyma je 4,5 mln dzieci - mówi prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS.

- Do tej pory ZUS wypłacił łącznie blisko 1,3 mld zł dla ponad 4,2 mln dzieci. Na bieżąco przygotowywane są kolejne wypłaty - wskazuje. 

O 300 zł wnioskować mogą rodzice dzieci od 7. do ukończenia 20. roku życia, a w przypadku dzieci niepełnosprawnych do ukończenia 24. roku życia. Wsparcie nie obejmuje żłobków, przedszkoli i zerówek, a także studentów – nawet jeśli mieszczą się w uprawniającym do świadczenia przedziale wiekowym.

Jak otrzymać środki? 

Aby otrzymać środki z programu „Dobry start”, rodzice lub opiekunowie dziecka muszą złożyć wniosek do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Wniosek można złożyć wyłącznie elektronicznie przez aplikację mobilną mZUS, Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, portal Emp@tia lub przez bankowość elektroniczną.

- Osoby, które złożyły wniosek do końca sierpnia, otrzymają przelew 300 zł najpóźniej 30 września. Jeżeli rodzice złożą wniosek w kolejnych miesiącach, czyli we wrześniu, październiku lub w listopadzie, to wypłata nastąpi w terminie dwóch miesięcy od dnia złożenia wniosku - informuje ZUS.

Środki wypłacane są na rachunek bankowy. 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%