Zamknij

Wakacje kredytowe przedłużone, ale warunki inne. Trzeba spełnić kluczowy warunek

15:23, 25.09.2023 Źródło: Kobiece Inspiracje
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixabay.com/pl/ Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixabay.com/pl/

Wakacje kredytowe będą przedłużone na rok 2024. Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że program nie będzie jednak wyglądał tak, jak do tej pory. Co się zmieni?

Wakacje kredytowe to rozwiązanie dla osób, które przez wzrost stóp procentowych i wysoką inflację mają problemy ze spłatą rat. Ci, którzy radzą sobie ze spłatą, dzięki temu rozwiązaniu mogą nadpłacić kapitał i obniżyć raty. 

Kto może się starać o zawieszenie rat? 

Każdy, kto zaciągnął kredyt hipoteczny w walucie polskiej, z wyłączeniem kredytów indeksowanych lub denominowanych do waluty innej niż polska, w celu zaspokojenia własnych potrzeb mieszkaniowych. Wakacje dotyczą kredytów zaciągniętych przed 1 lipca 2022 r., których termin zakończenia przypada co najmniej 6 miesięcy po tej dacie. Z wakacji można skorzystać tylko dla jednego kredytu.

Spłatę można zawiesić maksymalnie przez 8 miesięcy.

Wakacje kredytowe 2024. Jest kryterium dochodowe

Wakacje kredytowe zostały dobrze przyjęte przez kredytobiorców. Cieszyły się dużym zainteresowaniem Polaków, dlatego zostaną przedłużone.

Program nie będzie jednak funkcjonował na tych samych zasadach. Do wakacji kredytowych zostanie wprowadzone kryterium dochodowe.

- Decyzja już jest. Wakacje kredytowe będą, przedłużamy je na cały przyszły rok, tylko będziemy stosowali kryterium dochodowe - zapowiedział szef rządu.

Premier Morawiecki tłumaczy, że nie chce by "skorzystali z nich ci bardziej zamożni, bardziej majętni, ci, których stać na spłatę". Kryteria dochodowe mają być, jak tłumaczył  - sprawiedliwe. 

Na jakim poziomie ustanowione zostanie kryterium dochodowe uprawniające do skorzystania z wakacji kredytowych? Tego na razie nie wiadomo. 

Powinniśmy je poznać w ciągu najbliższych tygodni. 

(Źródło: Kobiece Inspiracje)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(4)

MarcinMarcin

10 3

Co znaczy bogatsi bardziej zamożni?:/ To że człowiek zapier.... na 4 etaty oznacza że jest zamożniejszy od lewusa który tylko narzeka i nienchce munsienpracowac ? 12:49, 26.09.2023

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Zigi Zigi

3 0

Dlatego uważam, że nie ma czegoś takiego jak sprawiedliwe kryterium dochodowe. Powinno być tak, że albo wszyscy, albo nikt. 09:05, 27.09.2023


Hachulec Hachulec

0 1

Jestem dyskryminowany bo lepiej zarabiam, super. Nie potrzebowałem w ogóle tych wakacji ale jak dają to tylko frajer nie weźmie. Ale czuje się teraz poszkodowany. Miałem głosować na Pisiorow ale zmieniam zdanie ?? 10:02, 27.09.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Jpr...Jpr...

1 0

Wy i te wasze Pisowskie zagrywki.
Złodziejstwo w biały dzień.
Banki - Lichwa
PiS (przeproscie i *%#)!& trafem przed wyborami paliwo i stopy kredytowe potaniały -przypadek?
Nie sądzę.... 13:23, 27.09.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%