Zamknij

Żabka startuje z nowym pomysłem! Teraz chce naprawiać buty

07:30, 07.06.2023 Źródło: Business Insider Aktualizacja: 08:15, 07.06.2023
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Marcin Szydlik / iSzczecinek.pl Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Marcin Szydlik / iSzczecinek.pl

W sieci sklepów Żabka będzie można oddać buty do naprawy i renowacji. Nowatorska usługa dostępna jest od poniedziałku, 5 czerwca. 

Sieć sklepów Żabka połączyła siły z marką woshwosh.

Teraz w popularnej sieci nie tylko będzie można zrobić zakupy, wysłać czy odebrać paczkę, ale również naprawić i wyczyścić obuwie. 

- Teraz poprzez stronę internetową woshwosh.zabka.pl/checkout lub stronę główną Żabki (w zakładce "Wygodne usługi") można zamówić pojedyncze usługi czyszczenia lub naprawy butów lub też zdecydować się na pakiety, w których zawarta jest także impregnacja czy ozonowanie oraz pakiety dedykowane butów sportowych lub eleganckich - wskazuje serwis businessinsider.pl.

Usługa dostępna jest od 5 czerwca. Jej koszt waha się od 35 do 119 zł. 

- Buty należy przynieść do sklepu Żabka wybranego podczas zamawiania usługi i w tym samym miejscu je odebrać - mówi Przemysław Tomaszewski, dyrektor ds. sprzedaży i rozwoju usług w Żabce.

Czas realizacji usługi czyszczenia ma wynieść do 10 dni, natomiast naprawy szewskiej i pakietów do 14 dni. 

Idea "zero waste"

O powodach wprowadzenia nowe usługi mówi Przemysław Tomaszewski, dyrektor ds. sprzedaży i rozwoju usług w Żabce.

- Pomagamy klientom oszczędzać ich czas, ale także pieniądze, ponieważ naprawa i czyszczenie obuwia są dużo tańsze niż kupno nowego. Wspólnie z naszymi klientami dbamy także o środowisko, realizując naszą strategię odpowiedzialności i m.in. wcielając w życie zasadę zero waste - powiedział.

Martyna Zastawna, założycielka woshwosh chce by czyszczenie i naprawa butów była normalnością. 

- Bardzo zależy nam na szerzeniu idei zero waste i popularyzowaniu wśród Polek i Polaków czyszczenia i naprawy butów. Tak jak ubrania oddajemy do pralni, a nie wyrzucamy, tak samo powinniśmy postępować z butami. Przedłużanie im życia jest bardzo ważne z punktu widzenia naszej planety (czyszczenie i naprawa butów versus kupowanie nowych to oszczędność aż 95 proc. CO2) - tłumaczy. 

(Źródło: Business Insider)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%