Zamknij

Zabił trzech chłopców. Biegli stwierdzili, że mężczyzna był...

13:30, 28.01.2023 Źródło: Radio Zet
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Daniel Wiśniewski / DzienDobryTorun.pl Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Daniel Wiśniewski / DzienDobryTorun.pl

Radosław K., który zabił trzech chłopców - syna oraz dwóch pasierbów - w wieku 8, 12 i 17 lat jest niepoczytalny - tak stwierdzili biegli badający mężczyznę. Śledztwo w sprawie bestialskiego morderstwa wciąż trwa.  

Do zabójstwa doszło w Płocku (woj. mazowieckie). 

Zwłoki trzech chłopców odnaleziono w domu 9 marca 2022 roku. Służby od razu rozpoczęły poszukiwania ojca najmłodszego z chłopców i ojczyma dwóch pozostałych. 42-latka zatrzymano kilka dni później. 

Sekcja zwłok wykazała, że chłopcy zmarli na skutek głębokich ran ciętych szyi. U jednego z młodszych chłopców stwierdzono także rany cięte rąk, które świadczą o tym, że dziecko broniło się. 

Mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące potrójnego zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Nie przyznał się do popełnienia przestępstwa. 

- Radosław K. został skierowany na obserwację psychiatryczną w zakładzie leczniczym o wzmocnionym zabezpieczeniu. Wniosek skierowano po tym, jak biegli - powołani w ramach prowadzonego śledztwa - uznali, że to badanie konieczne do kompleksowej oceny poczytalności 42-latka. Ostatecznie 5-osobowy zespół biegłych rozpoznał u Radosława K. chorobę psychiczną - wskazuje Radio Zet powołując się na rzeczniczkę płockiej prokuratury. 

Jak dodawała prokurator Iwona Śmigielska-Kowalska biegli wskazali też na konieczność internacji mężczyzny w zakładzie zamkniętym. 

Po obserwacji mężczyzna wrócił do aresztu, a śledztwo w tej sprawie trwa. 

- Na tym etapie, uwzględniając opinię biegłych o całkowitej niepoczytalności, jedyną możliwą decyzją procesową w ramach śledztwa jest skierowanie wniosku do sądu o umorzenie postępowania - powiedziała Śmigielska-Kowalska dodając, że w ostatnim czasie wpłynęły nowe wnioski dowodowe.
 

(Źródło: Radio Zet)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%