Zamknij

Dopłaty do gazu nie dla wszystkich? Niektórzy mogą obejść się smakiem

12:30, 23.11.2022 D.W./PAP
Skomentuj Fot. Pixabay.com Fot. Pixabay.com

Rządzący zastanawiają się nad wprowadzeniem kryterium dochodowego w przypadku dopłat do gazu. To oznacza dużą zmianę i prawdopodobne problemy wielu Polaków.

Dotacja na gaz skierowana jest dla osób, które ogrzewają gazem swoje domy lub mieszkania. Umożliwia ona zwrot części nakładów poniesionych na zakup gazu LPG, gazu ziemnego i gazu sieciowego.

Polacy na złożenie stosownego wniosku mieli czas do końca października. Teoretycznie miała to być bardzo korzystna forma pomocy dla wszystkich, którzy tego wsparcia potrzebują, bez względu na to, ile zarabiają.

Nagły zwrot?

Jak informuje Polska Agencja Prasowa, rząd zastanawia się teraz nad zmianami w programie. W planach może być wprowadzenie kryterium dochodowego.

- Jeśli chodzi o gaz, to jesteśmy w trakcie dyskusji. Wczoraj była bardzo pogłębiona i dobra dyskusja na Radzie Ministrów na ten temat. Chcemy dla wszystkich mieszkańców zamrozić ten gaz na poziomie podobnym do tego, który był w tym roku. Aczkolwiek rzeczywiście pojawiają się takie głosy, żeby zastosować kryterium dochodowe

- mówi Mateusz Morawiecki, premier rządu.

Szef rządu powiedział też, że tego typu rozwiązania są przecież stosowane w wielu innych programach pomocowych. "W ciągu najbliższych kilku dni ta decyzja zostanie podjęta" - dodał.

Jak ustaliliśmy, KPRM poinformowała we wtorkowym komunikacie po posiedzeniu Rady Ministrów, że rząd omówił projekt i zdecydował, że będzie on przedmiotem dodatkowych analiz.

(D.W./PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

mmmmmm

1 0

To dla bogaczy bedzie figa ? Zwroccie im wtedy podatki !? 15:26, 23.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%