Zamknij

Dramat na 9 piętrze wieżowca! 19-latka i 20-latek popełnili samobójstwo?

11:00, 14.11.2022 D.W.
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Jarosław Jędrkowiak Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Jarosław Jędrkowiak

Ogromna tragedia w województwie śląskim. W jednym z mieszkań znaleziono zwłoki młodych ludzi. Możliwe, że popełnili samobójstwo.

Do dramatu doszło w niedzielę (13 listopada) w jednym z wieżowców w Będzinie. Tego dnia, chwilę po godzinie 14, w Centrum Ratownictwa Medycznego zadzwonił telefon od zaniepokojonej kobiety. Zrozpaczona mówiła, że nie może nawiązać kontaktu ze swoją 19-letnią córką i prosiła o pomoc. 

Jak informuje Onet.pl, z informacji do których dotarli ratownicy wynikało, że 19-letnia dziewczyna i jej 20-letni chłopak od pewnego czasu wynajmowali mieszkanie w wieżowcu przy ul. Narutowicza w Będzinie.

- Nie odbierali telefonów, domofon również milczał. Na miejsce wezwano strażaków, którzy do mieszkania na 9. piętrze dostali się od zewnątrz przez okno balkonowe

- czytamy na popularnym portalu.

Jak dodaje Onet, para została znaleziona najprawdopodobniej w sypialni. Niestety, przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon 19-latki i 20-latka.

Samobójstwo, czy nieszczęśliwy wypadek?

Niestety najprawdopodobniej to pierwsze. Takie informacje podaje z kolei oficer prasowy tamtejszej policji.  

- Najprawdopodobniej do zgonu doszło w nocy przez zażycie leków

- powiedział Marcin Szopa, rzecznik mundurowych z Będzina.

Dokładne okoliczności zdarzenia wyjaśni teraz policyjne postępowanie prowadzone pod nadzorem prokuratora.

Jak pomóc osobie, która chce popełnić samobójstwo?

Według specjalistów, myśli samobójcze mogą się pojawiać, kiedy osobie wydaje się, że znajduje się w tak trudnej sytuacji życiowej i jest tak nieszczęśliwa, że nie ma ochoty dłużej żyć. Zwykle osoby, które próbują się zabić, robią to, by zakończyć swój ból. Nie chcą umierać. Dlatego pomoc jest możliwa. Samobójstwo to najgorsze wyjście, dlatego powinno się zrobić wszystko, żeby mu zapobiec.

Masz myśli samobójcze? Na portalu samobojstwo.pl można znaleźć numery telefonów zaufania, adresy instytucji pomocowych i konkretne rady, jak postępować w trudnych sytuacjach. Młodzi ludzie mogą uzyskać pomoc dzwoniąc pod numer telefonu zaufania Fundacji "Dajemy dzieciom siłę" - 116 111.

(D.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%