Zamknij

Nie mieli żadnych wątpliwości. Za to okrucieństwo czeka go dożywocie

16:35, 14.05.2022 .
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne Fot. pixaby Zdjęcie ilustracyjne Fot. pixaby

Zapadł wyrok w sprawie zabójstwa rodziców i 7-letniego brata przez 21-letniego Marcela C. Sąd skazał mężczyznę na dożywocie. 

Do zbrodni doszło w grudniu 2019 roku. Marcel C. upozorował napad na własny dom. Zadzwonił na policje twierdząc, że rodzina została napadnięta, a on czeka na pomoc.

Na miejscu policja odkryła trzy ciała - matki, ojca i 7-letniego brata. 

Utajniony proces

Sekcja zwłok wykazała kilkadziesiąt ciosów siekierą. W trakcie procesu kilka minut zajęło odczytywanie, jakie obrażenia zadał zmarłym 21-letni mężczyzna. 

- Marcel C. został skazany na karę dożywotniego pozbawienia wolności. 21-letni dziś mężczyzna będzie mógł ubiegać się o warunkowe zwolnienie po 30 latach spędzonych w więzieniu. Sąd Okręgowy w Świdnicy pozbawił go praw publicznych na 10 lat. Wyrok nie jest prawomocny - podaje Wirtualna Polska. 

Dlaczego zabił?

21-letni Marcel C. w toku śledztwa przyznał się do zbrodni. Wyjaśnił także jej motywy. To, jak się tłumaczył może szokować. 

- Dokonał zbrodni, bo rodzice zmuszali go do nauki, nie pozwalali grać na komputerze i nie pozwalali mu wyjechać do Stanów Zjednoczonych. Był także zazdrosny o młodszego brata - informuje serwis Wirtualna Polska. 

Mężczyzna, jak wynika z opinii biegłych lekarzy psychiatrów był i jest osobą w pełni poczytalną. Stwierdzono u niego zaburzenia osobowości polegające na "braku empatii i wrażliwości, zgeneralizowaną wrogość, a nawet nienawiść wobec otoczenia".

Biegli stwierdzili ponadto, że wszystko wskazuje na "wysokie prawdopodobieństwo dokonania podobnych czynów w przyszłości" przez Marcela C. 

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%