We wtorek (16 listopada) nad ranem zmarł znany dziennikarz Kamil Durczok. Informację podało Uniwersyteckie Centrum Kliniczne im. prof. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Odszedł we wieku 53 lat.
Jak wynika z komunikatu przekazanego przez szpital, Kamil Durczok zmarł na skutek zaostrzenia się przewlekłej choroby i zatrzymania krążenia. Trafił do szpitalu w Katowicach w poniedziałek po południu. Zmarł we wtorek nad ranem
"Pacjent został przyjęty wczoraj o godzinie 13.45 na Izbę Przyjęć, przekazany na oddział Chorób Wewnętrznych, Autoimmunologicznych i Metabolicznych, a następnie przekazany na Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Stan pacjenta określano jako bardzo ciężki. Pacjent zmarł o godzinie 4.23 (16.11 br.) w wyniku zaostrzenia przewlekłej choroby i zatrzymania krążenia" – przekazało dziennikarzom PAP Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Katowicach.
Był dziennikarzem, publicystą i wydawcą. Swoją karierę zaczynał radiu studenckim Egida. Następnie był związany z radiem TOP, a od 1993 roku z Telewizją Polską. Od 1996 roku współtworzył "Wiadomości" TVP. Ze stacją rozstał się w 2006 roku, by następnie nawiązać współpracę z telewizją TVN. Pracował tam do 2015 roku jako redaktor naczelny i prowadzący "Faktów". Z telewizji TVN odszedł za porozumieniem stron po ukazaniu się serii artykułów na łamach Wprost, w których zarzucano mu mobbing i molestowanie pracowników. Zarzutom tym zaprzeczał.
Jedną z najgłośniejszych wpadek telewizyjnych Kamila Durczoka była ta dotycząca zabrudzonego stołu w studiu telewizyjnym "Faktów" TVN. Nagranie przedstawiające to, jak dziennikarz zwraca się do jednego z pracowników stacji, szybko osiągnęło ogromną popularność. Choć wizerunek dziennikarza ucierpiał w wyniku tego incydentu, ostatecznie mebel zdecydowano się przeznaczyć na aukcję charytatywną Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W 2013 roku wylicytowała go ogólnopolska sieć biur kredytowych Fines z Sopotu. Za najpopularniejszy stół polskiego internetu firma zapłaciła 15,1 tys. zł.
Po zakończeniu współpracy z TVN Kamil Durczok współpracował później także z Telewizją Polsat. Następnie prowadził serwis internetowy Silesius, który nie okazał się jednak sukcesem. Jego ostatnim projektem była aplikacja "Durczokraja".
Przez lata działalności medialnej został laureatem wielu nagród, w tym nagrody Grand Press dla dziennikarza roku (2000 r.), Złotej Telekamery (kategoria Informacje - 2008 r.) oraz Wiktora (2004).
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz