Zamknij

Wybory 2019. Radny z Sopotu na liście kandydatów do parlamentu

08:52, 19.08.2019 P.S Aktualizacja: 09:19, 20.08.2019
Skomentuj

26 sierpnia mija termin rejestrowania komitetów wyborczych, które wystartują w tegorocznych wyborach do parlamentu. Choć czas na zgłaszanie list kandydatów do sejmu i senatu upływa 3 września, znamy już pierwsze nazwiska polityków, którzy zawalczą o mandat parlamentarzysty. 16 sierpnia Prawo i Sprawiedliwość ogłosiło pełne listy kandydatów startujących w nadchodzących wyborach. Wśród nich znalazł się m.in. sopocki radny - Paweł Petkowski.

- Nasza lista w okręgu 25 jest mocna i zróżnicowana - są na niej dotychczasowi parlamentarzyści, samorządowcy, działacze społeczni. Zaczynamy kampanię! - poinformował na facebooku sopocki oddział Prawa i Sprawiedliwości.

Dla Pawła Petkowskiego będzie to już wystąpienie z kolejną kandydaturą w ostatnim czasie. W trakcie zeszłorocznych wyborów samorządowych członek Prawa i Sprawiedliwości uzyskał mandat radnego wraz z trzema innymi kandydatami z tego ugrupowania: Bartoszem Łapińskim, Michałem Stróżykiem i Janem Karasowskim.

Urodził się w 1979 roku. Sopocianin. Swoje wykształcenie zdobywał na Uniwersytecie Gdańskim, gdzie uzyskał magisterium w zakresie socjologii. Jak zapewnia, interesuje go nie tyle polityka, co rozwiązywanie problemów społecznych. Od wielu lat aktywnie zaangażowany w życie miasta. Jako radny wielokrotnie wnosił interpelacje w związku ze sprawami zgłaszanymi mu przez mieszkańców.

Swoją opinią na temat ostatnich działań Pawła Petkowskiego podzielił się m.in. Paweł Lęcki, sopocki nauczyciel i publicysta, a także kolega sopockiego radnego jeszcze z czasów dzieciństwa.

Czasem się spotykamy w przelocie. Mówimy sobie cześć, czasem dłużej pogadamy. Paweł bardzo interesuje się miastem. Dużo chodzi i czasem coś wypatrzy. A to nielegalne wysypisko śmieci, a to chłopaków, którzy piją piwo w parku i z nimi pogada, że to jednak nie jest najlepszy pomysł, sam zwróciłem mu uwagę na idiotyczne przejście dla pieszych, bardzo niebezpieczne.

 

Radnemu z Prawa i Sprawiedliwości, choć przecież wiadomo, że na tak fundamentalnym poziomie nie zgadzam się z Jego partią, że już bardziej się nie da. Ale zgadzam się z człowiekiem. Doceniam uważności na sprawy małe, gdyż sprawy małe są bardzo ważne dla społeczności lokalnej. On nie lata, lecz spaceruje i szuka tego, co można naprawić - przekonywał Paweł Lęcki w mediach społecznościowych.

Kogo jeszcze znajdziemy na liście?

Z okręgu 25 do wyborów wystartują następujący członkowie Prawa i Sprawiedliwości:

 1. Jarosław Sellin,
 2. Kacper Płażyński,
 3. Arwid Żebrowski,
 4. Jan Kilian,
 5. Tadeusz Cymański,
 6. Kazimierz Smoliński,
 7. Karol Rabenda,
 8. Sylwia Celmer,
 9. Kazimierz Koralewski,
 10. Tomasz Rakowski,
 11. Paweł Petkowski,
 12. Anna Kempa,
 13. Katarzyna Sulewska,
 14. Jan Wieczorek,
 15. Sonia Górniak,
 16. Marcin Wittner,
 17. Grażyna Stolc,
 18. Joanna Cabaj,
 19. Mirosław Jasiński,
 20. Katarzyna Wanczyk-Kulpińska,
 21. Anna Brożek,
 22. Barbara Imianowska,
 23. Filip Stankiewicz,
 24. Grzegorz Raczak.

Kiedy zostaną ogłoszone listy opozycji?

Ugrupowania opozycyjne wskazały już pierwsze nazwiska na swoich listach wyborczych. Na pełny spis kandydatów na posłów i senatorów przyjdzie nam jednak jeszcze poczekać. Pewne jest natomiast, że partie te nie będą wystawiały konkurencyjnych kandydatów w wyborach do senatu.

"Lista do Senatu ze wspólnym poparciem sił prodemokratycznych: Koalicji Obywatelskiej, Samorządowców, PSL i Lewicy. 


Cieszę się, że projekt, nad którym od kilkudziesięciu miesięcy pracowaliśmy razem m.in. z prezydentem Gliwic Zygmuntem Frankiewiczem i Prezydentem Nowej Soli Wadimem Tyszkiewiczem powoli staje się faktem! [...]" - poinformował prezydent Sopotu Jacek Karnowski.

W okręgu 25 z pierwszego miejsca na liście Lewicy będzie startowała Beata Maciejewska. Koalicja Obywatelska wystawi jako "jedynkę" Sławomira Neumanna, zaś Andrzej Kobylarz będzie reprezentował PSL.

[ZT]2674[/ZT]

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(8)

maxxmaxx

1 7

W końcu możemy mieć swojego posła. Trzymam kciuki, żeby się udało ? 13:55, 19.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo

Joanna MielcarzJoanna Mielcarz

7 3

Pan "radny" wydaje się być sympatyczny, ale z całym szacunkiem - na nikogo z PiSu nie zagłosuję. To co się wyprawia w Polsce to jakiś nonsens. 13:56, 19.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

justynajustyna

28 1

bezrobotny, z kazdej pracy zwalniany, to na radnego pis w Sopocie poszedl 23:05, 20.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TomaszTomasz

18 1

Znam Pawła ze szkoły. Do pracy nigdy się nie garnął, ślizgacz. 00:12, 21.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

łukaszłukasz

11 0

kojarzę faceta ze studiów, nie był zbyt rozgarnięty, nadaje się do pis, ale do parlamentu nie ma szans. 17:47, 21.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mirosława s.mirosława s.

2 0

czytałam, że usunęli go z "kocham sopot", nigdzie go nie chcieli to do pis poszedl. 13:56, 28.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jarosławjarosław

1 0

znam go, regularnie wypróżnia swojego psa pod moją kamienicą, nigdy nie sprząta! 20:07, 03.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jarosławjarosław

1 0

do pracy weź się nierobie, a nie ciągle tylko za cudze pieniądze się ślizgać! 10:02, 15.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%