Zamknij

Prezydenci Trójmiasta - dyskusja o sprawach dotykających lokalne samorządy

14:40, 01.08.2019 J.F Aktualizacja: 08:31, 02.08.2019
Skomentuj

Włodarze Trójmiasta i Marszałek województwa pomorskiego spotkali się w Gdyni, aby dyskutować o najważniejszych sprawach dotykających lokalne samorządy. Wojciech Szczurek, Aleksandra Dulkiewicz, Jacek Karnowski i Mieczysław Struk rozmawiali na temat zbliżających się zmian w podatku dochodowym od osób fizycznych.

Systemowe zmiany w ustawie o podatku PIT mogą mieć kluczowy wpływ na codzienne funkcjonowanie samorządów. W gdyńskim magistracie z Wojciechem Szczurkiem spotkali się prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Sopotu Jacek Karnowski i marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.

- Jest nam niezwykle miło poinformować, że, już tradycyjnie w tym gronie, spotkaliśmy się ponownie. Tym razem w Gdyni, żeby porozmawiać o ważnych sprawach dotyczących całego regionu i naszych miast – podsumował prezydent Gdyni, Wojciech Szczurek.

Samorządowcy podczas spotkania w Gdyni poruszali temat wprowadzania w życie zmian w podatku dochodowym od osób fizycznych, czyli tzw. „PIT dla młodych” oraz procedowanego aktualnie w Sejmie obniżenia stawki PIT. Zmiany w znaczący sposób wpłyną na budżety samorządów. Trwają szacunki, na ile obniżą się wpływy do budżetu miasta.

 

 źródło:: portal Gdynia.pl (wydz.komsp@gdynia.pl)

(J.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%