Zamknij

Konsultacje 21 tez to dopiero początek. J. Karnowski: "chcemy przedłożyć zestaw ustaw"

18:30, 08.07.2019 P.S Aktualizacja: 08:34, 10.07.2019
Skomentuj Fot. zdjęcie poglądowe - Youtube -  TVREGIONALNA24.PL REGIONALNA TELEWIZJA INTERNETOWA - youtu.be/8vYtAfqbGxQ Fot. zdjęcie poglądowe - Youtube - TVREGIONALNA24.PL REGIONALNA TELEWIZJA INTERNETOWA - youtu.be/8vYtAfqbGxQ

W piątek, 5 lipca, dyskusja o 21 tezach samorządowych weszła w nowy etap. Projekt omawiany dotychczas w kręgach samorządowców zostanie poddany konsultacjom społecznym z udziałem mieszkańców gmin i powiatów. Inicjatorzy projektu przekonują, że tezy te mają stanowić podstawę dla 21 postulatów, które 31 sierpnia zostaną przełożone partiom politycznym, stanowiąc tym samym podstawę dla 21 ustaw.

W trakcie piątkowej konferencji prasowej, która odbyła się w Oleśnicy, prezydent Sopotu Jacek Karnowski wraz z prezydentem Gliwic Zygmuntem Frankiewiczem oraz prezydentem Wrocławia Jackiem Sutrykiem dyskutowali na temat 21 tez samorządowych. Przypomnijmy, że zostały one zaprezentowane po raz pierwszy 4 czerwca w Gdańsku w ramach Święta Wolności i Solidarności.

Jak zapowiedziano, od piątku samorządowcy w całej Polsce będą debatowali z mieszkańcami nad istotą tez, zbierając uwagi, dzięki którym sformułowanych zostanie 21 postulatów. Te zaś 31 sierpnia trafią w ręce posłów.

- Chcemy by obywatele wypowiedzieli się na temat 21 tez. My te uwagi zbierzemy i doprowadzimy do podpisania 21 postulatów - nawiązanie do postulatów z Gdańska nie jest przypadkowe, bo chcemy się spotkać w Gdańsku 31 sierpnia. Później nowemu parlamentowi chcemy przedłożyć zestaw ustaw - tak byśmy na 30-lecie samorządu w przyszłym roku w czerwcu mieli samorząd odnowiony - mieli Polskę samorządową, a nie Polskę partyjną, centralną - mówił Jacek Karnowski dziennikarzom z Polskiej Agencji Prasowej. 

Wśród postulowanych zmian znajdują się m.in.: kwestie dt. decentralizacji służby zdrowia, zwiększenia funduszy na edukację czy zniesienia ograniczeń kadencyjności.

[ZT]2182[/ZT]

Źródło:

  • Skonsultują tezy. Samorządowcy rozpoczynają konsultacje 21 tez, online: samorzad.pap.pl/depesze/wiadomosci_centralne/192204/Skonsultuja-tezy--Samorzadowcy-rozpoczynaja-konsultacje-21-tez?fbclid=IwAR02CU4klqeek-zKOGKrXGiCefbV9HU4HkOrFLFtkHA0uEYGPLv-nTUuUgE [dostęp:08.07.2019].
(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%