Zamknij

Czy Komisja w Warszawie weźmie pod uwagę postulaty J. Karnowskiego? - Najem krótkotrwały

10:03, 18.04.2019 J.F Aktualizacja: 08:46, 19.04.2019
Skomentuj

Podczas Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, która obradowała w środę 17 kwietnia 2019 r. w Warszawie, jednym z punktów był temat najmu krótkotrwałego, zgłoszony pod obrady przez prezydenta Sopotu.

Prezydent Jacek Karnowski podkreślił znaczenie prowadzonych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki prac zmierzających do uregulowania tematu najmu oraz wyraził nadzieję, iż wdrożenie planowanego centralnego systemu ewidencji obiektów świadczących usługi hotelarskie nastąpi najpóźniej przed kolejnym sezonem turystycznym. Ważne jest jednak, aby samorządy miały możliwość reagowania w sytuacji, kiedy właściciel apartamentu nie przestrzega obowiązujących norm i zakłóca spokój mieszkańców. Sankcje mogłyby być finansowe lub np. związane z wykreśleniem z ewidencji. 

Prezydent Sopotu zwrócił również uwagę na konieczność regulacji m.in. przepisów dotyczących bezpieczeństwa przeciwpożarowego, a także problematykę fiskalną.

– Ci, którzy nie płacą opłaty uzdrowiskowej czy podatku od nieruchomości, prawdopodobnie nie odprowadzają też innych wymaganych podatków związanych z prowadzoną działalnością – mówił podczas Komisji prezydent Karnowski. – Dlatego istotne jest przekazanie delegacji prawnych samorządom, które na swoim terenie same ustalą zasady polityki najmu.

Apel o konieczność regulacji popierany jest przez radnych Sopotu wszystkich opcji.

 

 

Fot. materiały prasowe UMS

 

(J.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%