Zamknij

Radny, który nie mieszka w Sopocie? Ruszył proces w sprawie protestu wyborczego

08:36, 20.03.2019 P.S Aktualizacja: 09:45, 25.03.2019
Skomentuj Fot. Karolina Misztal, za: sopot.naszemiasto.pl Fot. Karolina Misztal, za: sopot.naszemiasto.pl

W poniedziałek 18 marca rozpoczął się proces w sprawie protestu wyborczego Krzysztofa Szołocha - członka Zarządu Komitetu PiS w Sopocie. Według polityka sopocki radny Michał Stróżyk nie zamieszkiwał w Sopocie w trakcie wyborów samorządowych, a jego meldunek miał mieć charakter fikcyjny. 

Dotychczas zeznania złożyło siedmiu świadków, w tym Michał Stróżyk, jego żona Maja Wagner oraz Anna Kunicka - właścicielka mieszkania, w którym zameldował się radny.

Jak utrzymuje Anna Kunicka, za wynajem nie pobierała żadnych opłat, zaś Stróżyk miał z nią wyłącznie współdzielić ponoszone opłaty. Ze względu na liczne wyjazdy nie mogła jednak stwierdzić, czy radny rzeczywiście zamieszkiwał w jej mieszkaniu.

Według Bartosza Łapińskiego z Prawa i Sprawiedliwości Miejska Komisja Wyborcza nie wyraziła zastrzeżeń wobec kandydatury wyborczej Stróżyka. Ten zaś utrzymuje, że choć jego sytuacja mieszkaniowa jest trudna, to zawsze chciał mieszkać w Sopocie ze względu na historię swojej rodziny, która wiąże się z nadmorskim kurortem.

Sąd Okręgowy w Gdańsku ustali, czy doszło do naruszenia przepisów.

 

Źródło:

  • http://sopot.naszemiasto.pl/artykul/konflikt-wsrod-czlonkow-komitetu-pis-w-sopocie-spor-dotyczy,5041311,art,t,id,tm.html?fbclid=IwAR2S_wsUN38KiTI4f5fwHWgFVb_GvW6hNQLypm6q5idSYzWK83WKYJGhaL8
(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%