Zamknij

Mieszkanie czy dom - jaką nieruchomość wybrać?

11:56, 29.06.2021 | R.C
Skomentuj

Kupno nieruchomości to dla większości osób najważniejsza w życiu inwestycja. Z tego powodu jej wybór powinien być dokładnie poprzedzony nie tylko analizą własnych potrzeb oraz możliwości finansowych, ale także rynku nieruchomości. Zakup mieszkania i domu wymaga wzięcia pod uwagę kilku aspektów. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę przy zakupie własnych czterech kątów.

1. Mieszkanie na sprzedaż - co warto wiedzieć o rynku nieruchomości?

2. Trzypokojowe mieszkanie czy dom - wybieramy nieruchomość dla rodziny

3. Działka budowlana - jaką powinna mieć powierzchnie?

4. Dwupokojowe czy pokojowe mieszkanie - jakie mieszkanie dla singla?

Mieszkanie na sprzedaż - co warto wiedzieć o rynku nieruchomości?

Sprzedam mieszkanie - od takiego ogłoszenia zaczynają najczęściej szukać nieruchomości kupujący.

Przed zakupem mieszkania warto jednak dokładniej poznać rynek nieruchomości, m.in. co wpływa na jego cenę. Do czynników kształtujących wartość nieruchomości należy to, gdzie się mieszkanie znajduje. Chodzi nie tylko o lokalizacje w dzielnicy miasta, ale również o to, czy nieruchomość znajduje się na strzeżonym osiedlu, przedwojennej kamienicy czy piętrze apartamentowca.

Trzypokojowe mieszkanie czy dom - wybieramy nieruchomość dla rodziny

Wiele kupujących zwraca szczególną uwagę na rozkładowe mieszkanie. Oznacza to układ pokoi - rozkładowym, wygodnym mieszkaniem nazwać można nieruchomość w której pokoje nie są przechodnie, a do każdego z nich można dostać się z pokoju lub przedpokoju.

Mieszkanie w sercu miasta to dobry wybór dla rodzin z dziećmi. Nieruchomość w budynku położonym w centrum oznacza bliskość do ośrodków edukacyjnych, a także miejsc kulturalnych.

Minimalna działka pod budowę domu 2021 - jaką powinna mieć powierzchnię?

Budowa domu zazwyczaj poprzedzona jest zakupem działki. Nabycie gruntu to jeden z najważniejszych aspektów, które rzutować będą na komfort korzystania z nieruchomości.

Wiele osób zastanawia się jaka powinna być minimalna działka pod budowę domu 2021. Mimo że działki budowlane muszą spełniać określone kryteria, brak w nich regulacji dotyczących powierzchni gruntu. Do najczęściej wybieranych działek w mieście należą te o powierzchni 300 metrów kwadratowych. Na terenach podmiejskich jest to 1000 metrów kwadratowych, a wiejskich 3000 metrów kwadratowych.

Powierzchnia działki to jednak nie wszystko. Osoby kupujące działkę powinny zwrócić szczególną uwagę na jej lokalizację, możliwość przyłączy mediów, a także odległość do centrum, miasta czy sąsiednich działek. Niezwykle ważny jest także dojazd do samego terenu. Może zdarzyć się, że budynek nie ma dostępu do drogi publicznej, a w efekcie  dojazd do domu jest utrudniony, a przy tym kosztowny. Do korzystania z drogi, do której nie ma powszechnego dostępu, konieczne jest uzyskanie zgodny jej właściciela.

Aby tego uniknąć, warto decydować się na zakup działki do którego dojazd jest drogą publiczną.

Jak sprawdzić czy droga jest publiczna? Każda droga z powszechnym dostępem wpisana jest do ewidencji dróg publicznych. W zależności od tego, jakiej jest kategorii - gminnej, powiatowej, wojewódzkiej czy krajowej, organu prowadzącego - wójta, zarządu powiatu, zarządu województwa czy Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad.

Dwupokojowe czy pokojowe mieszkanie - jakie mieszkanie dla singla?

Przytulne mieszkanie, o niewielkiej powierzchni, to dobry wybór dla singla. Mieszkanie składa się w takim wypadku z dużego pokoju o aneksu i może stanowić odpowiednie lokum np. na czas studiów. Dwupokojowa nieruchomość to z kolei dobry wybór dla pary.

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%