Zamknij

Nowoczesne technologie w pralniach wodnych

09:37, 15.02.2021 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 09:37, 15.02.2021

Rosnąca popularność profesjonalnych pralni wodnych w Polsce skłania coraz większą liczbę przedsiębiorców do otwierania własnej działalności w tym sektorze usług. Analiza rynku pokazuje, że w ostatnich latach mamy do czynienia z wyraźnym wzrostem zainteresowania działaniem podmiotów oferujących odpłatne czyszczenie wyrobów tekstylnych. Klienci bardzo chętnie korzystają usług pralni zewnętrznych. Wygoda, oszczędność czasu czy pragnienie dbałości o naturę to tylko niektóre z czynników skłaniających nas do prania „na mieście”. Prowadzenie pralni może się opłacać, a własny biznes w tej branży może stać się źródłem stałego dochodu. Aby sprostać oczekiwaniom coraz bardziej wymagających klientów właściciele pralni muszą podejmować pewne kroki w celu zapewnienia najwyższego poziomu usług. Jedną z najważniejszych kwestii jest zadbanie o odpowiedni stan maszyn pralniczych. W dzisiejszych pralniach wodnych wykorzystuje się zaawansowane technologicznie urządzenia. Sprzęt do profesjonalnej pralni musi być przystosowany do pracy na okrągło, dlatego kluczową sprawą jest jego wydajność i niezawodność. O tym, jak prezentuje się park maszynowy nowoczesnej pralni wodnej, piszemy w dalszej części artykułu.

Technologia prania wodnego

Pralnie wodne to wyspecjalizowane zakłady oferujące pranie odzieży w wodzie z dodatkiem specjalistycznych detergentów. Środki piorące stosowane w profesjonalnych pralniach cechują się bardzo wysoką skutecznością odplamiania, a jednocześnie są niezwykle delikatne dla tkanin. Odpowiednio dobrane detergenty szybko przenikają w głąb tkaniny, rozpuszczając wszelkie zanieczyszczenia. Nowoczesne maszyny pralnicze używane do prania na mokro to rozbudowane sprzęty łączące w sobie kilka funkcji. Profesjonalne pralnice przemysłowe oraz wysokowydajne pralnico-wirówki dają naprawdę wiele możliwości. Po przygotowaniu wybranych tekstyliów przez pracowników (polegającego m.in. na posegregowaniu odzieży pod względem kolorów i rodzajów tkanin) następuje umieszczenie wsadu w bębnie pralnicy. Osoba obsługująca maszynę musi jedynie wybrać odpowiedni program i załączyć urządzenie. Cała reszta odbywa się w pełni automatycznie. Po zakończonym cyklu czyszczenia (obejmującym pranie wstępne, pranie zasadnicze, płukanie z podwirowaniami i wirowanie końcowe) pracownik wyjmuje odzież z bębna pralnicy. Co ważne, obsługa pralni ma w każdej chwili możliwość ingerencji w ustawienia maszyny piorącej – bez względu na to, na jakim etapie prania znajduje się urządzenie.

Proces wykańczania odzieży w pralni wodnej

Odzież wyjęta z pralki przemysłowej jest czysta i pachnąca. To jednak nie koniec procesu technologicznego, z jakim mamy do czynienia w profesjonalnej pralni wodnej. Zanim poszczególne elementy garderoby trafią z powrotem do właściciela muszą zostać doprowadzone do perfekcyjnego stanu. Ostatnim etapem usługi jest tzw. wykańczanie, czyli przygotowanie odzieży do noszenia. W każdej nowoczesnej pralni wodnej oprócz urządzeń służących do wywabiania plam znajduje się także specjalistyczny sprzęt do prasowania. Do usuwania zagnieceń z tkanin służą różnego rodzaju urządzenia prasowalnicze, m. in. prasowalnice nieckowe i wałkowe.

Magle przemysłowe

Do obróbki końcowej bielizny płaskiej (obrusów, prześcieradeł, pościeli itp.), a także odzieży roboczej i ochronnej (kitlów, fartuchów, kombinezonów) niezbędne są specjalne urządzenia dostosowane do opracowywania dużej ilości tekstyliów w krótkim czasie. Niezastąpionym sprzętem w każdej profesjonalnej pralni jest magiel (maglownica) – maszyna służąca do prasowania przy użyciu systemu walców. Zasada działania magla nieckowego polega na dociskaniu prasowanego materiału za pomocą specjalnego wałka do odpowiednio wyprofilowanej niecki. Nieco inaczej wygląda to w przypadku prasowalnic walcowych, w których prasowana tkanina jest dociskana do rozgrzanego walca, czasami z dodatkowym użyciem pary wodnej. Proces usuwania zagnieceń w maglownicach przemysłowych jest niezwykle efektywny, a przy tym w pełni bezpieczny dla materiałów. Dzięki maglowaniu można uzyskać idealny wygląd tkaniny: wyprasowana garderoba jest pozbawiona wszelkich fałd i zagnieceń, dlatego prezentuje się perfekcyjnie. Jeśli chcesz poczytać więcej na temat technologii maglowania stosowanej w nowoczesnych pralniach wodnych zachęcamy do wejścia na stronę: https://www.kannegiesser.pl/technologia-maglowania/. Znajdziesz tam wiele ciekawych informacji na temat magli przemysłowych oraz rozbudowanych linii maglowniczych najnowszej generacji.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%