Zamknij
REKLAMA

Dlaczego warto segregować odpady w firmach?

10:19, 23.11.2020 | materiały partnera

Odpowiednia segregacja śmieci, zwłaszcza tych mogących stwarzać pewne niebezpieczeństwo (jak odpady chemiczne), jest ważnym procesem w każdej firmie. W szczególności jednak pozytywne skutki jej wprowadzenia odczuwają większe przedsiębiorstwa. Takie, które generują dużo odpadów z powodu dużej odwiedzalności klientów czy w ramach procesu produkcyjnego.

Czystsze biuro

Podstawową zaletą jest oczywiście większa czystość w firmie. Tony papierów zalegające na biurkach, pozostałości po lunchach i śniadaniach, pudełka po kurierskich przesyłkach odejdą w niepamięć. Utrzymanie czystości na hali produkcyjnej, hali sprzedaży czy na sali obsługi klienta będzie łatwiejsze i praktyczniejsze dzięki ustawionym w takich miejscach pojemnikach do segregacji. Znajdujące się przy wejściu do firmy, w recepcjach, poczekalniach, strefach gastronomicznych itp. znacznie pomogą w szybkim pozbyciu się śmieci, a jednocześnie dzięki wizualnym oznaczeniom wskażą, który pojemnik przeznaczony jest do którego typu odpadów.

Dbałość o środowisko

Oprócz tego naturalnym plusem stosowania pojemników do sortowania z https://www.ajprodukty.pl/czystosc-i-srodowisko/segregacja-odpadow/6204205.wf jest zwiększona dbałość o środowisko. Zyskuje firma, której pracownicy mają świadomość proekologicznych działań, ale zyskuje też otoczenie, które nie jest trute zmieszanymi śmieciami, które rozkładając się w zewnętrznych kontenerach nie zawsze wydzielają przyjemne zapachy. Posegregowane odpady są łatwiejsze w utylizacji i dalszym recyklingu; mogą posłużyć jako odnawialne źródło energii lub komponent do dalszej produkcji w różnych branżach przemysłowych.

Zyski wizerunkowe

Wymierną korzyścią jest też pozytywny PR, który zyskuje firma stawiająca na ekologiczne rozwiązania i segregację odpadów. Z zewnątrz postrzegana jest o wiele lepiej od konkurencji, która takich działań nie podejmuje. Klienci chętniej odwiedzają też sklepy i firmy usługowe, które przykładają dużą wagę do ochrony środowiska. Nie trzeba chyba dodawać, że pozytywny wizerunek przedsiębiorstwa bardzo łatwo przekuć na finansowy sukces i powiększyć zyski.

Większa wydajność pracowników

Sama firma zyskuje też w innym elemencie. To wydajność pracowników, którzy są po prostu efektywniejsi w czystszym, ekologicznym i bardziej funkcjonalnym środowisku pracy. Ich samoświadomość dotycząca ochrony środowiska i konieczności segregowania odpadów również przyczynia się do polepszenia ogólnej atmosfery, a to z kolei ma wpływ na skuteczność ich pracy. Z punktu widzenia pracodawcy warto zachęcać pracowników do sortowania odpadów i prawidłowego korzystania z pojemników na śmieci. Powodem jest nie tylko chęć zwiększenia efektywności zatrudnionych osób, ale również możliwość uzyskania finansowych ulg. Firmy, które regularnie segregują odpady i mają oddzielne kontenery na różne ich typy, często mogą liczyć na zniżki w kosztach wywozu i utylizacji śmieci. W przypadku dużej firmy, która generuje tych odpadów nawet tony miesięcznie, są to już całkiem spore i warte zauważenia oszczędności.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA