Zamknij

Karta kredytowa jako narzędzie do zaciągnięcia pożyczki

10:19, 01.10.2020 | R.C
Skomentuj

Większość z nas może przynajmniej na początku traktować kartę kredytową jako po prostu codzienny rekwizyt. Nie zmienia to jednak faktu, że jest to coś więcej, niż zwykły kawałek plastiku. W dzisiejszym artykule opiszemy, czy i jak za jego pomocą można wziąć pożyczkę!

Płacenie kartą

Płatności kartą kredytową są w rzeczywistości związane z uzyskaniem kredytu na bieżące wydatki. Przed końcem każdego okresu rozliczeniowego bank przesyła podsumowanie wszystkich transakcji i opłat należnych swojemu konsumentowi. Wszystkie karty mają tzw. okres bezodsetkowy, co oznacza, że ??nie ma żadnych dodatkowych opłat, czy prowizji za terminową spłatę zadłużenia. Niemniej niezastosowanie się do tego będzie oznaczało, że klienci będą musieli liczyć się z konsekwencjami wzrostu stóp procentowych nawet o 12% rocznie.

Zdobycie karty

Aby stać się posiadaczem karty kredytowej, należy złożyć wniosek w wybranym banku. Można go też złożyć przez Internet, co z uwagi na obecną sytuację jest niezwykle przydatne. Musimy jednak pamiętać o tym, że produkty finansowe związane z prawami majątkowymi są zwykle równoważne kredytowi. W związku z tym można oczekiwać, że banki rozważą również wnioski oparte na reputacji konsumentów. Dlatego aplikacja oprócz danych osobowych musimy zawrzeć informacje o swoich dochodach, bieżących zobowiązaniach finansowych oraz miesięcznych kosztach utrzymania.

Wiarygodność kredytowa tak naprawdę determinuje limit danej karty. W rezultacie osoby o niskich dochodach zwykle bez problemu uzyskują karty z niższymi limitami. Jeśli bank zaakceptuje wniosek, po prostu czekamy na przesyłkę z kartą. W wielu przypadkach nie ponosi się opłat związanych z jej utrzymaniem, ale w pozostałych, jeśli klient nie dokona określonej liczby transakcji kartą miesięcznie, niektóre instytucje pobierają niewielką kwotę z konta. Tyczy się to również sytuacji, w której wypłacamy pieniądze z „obcego” bankomatu.

Podsumowanie

Wygląda na to, że kartę kredytową faktycznie można traktować jako narzędzie do zaciągnięcia pożyczki, a właściwie kwoty, której na chwilę obecną nie posiadamy. Jest to optymalne rozwiązanie dla miłośników podróży i osób mających przez jakiś problem ze swoją płynnością finansową. Poza tym wygodniej jest nosić kartę, aniżeli gotówkę.

Partner artykułu: Expander

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA