Zamknij

Wakacje z dzieckiem – first czy last-minute?

10:46, 14.02.2020 | P.S
Skomentuj

Za oknem prawdziwie jesienne widoki, a nasze myśli częściej niż o wspomnieniach z wakacji kierujemy ku planach na zimę. Okazuje się jednak, że z roku na rok coraz więcej osób planuje swoje kolejne letnie wakacje już jesienią bądź w pierwszych miesiącach zimy. Szczególnie gdy bierzemy pod uwagę rodziny z dziećmi, widoczne jest coraz wcześniejsze planowanie wypoczynku. Czy to oznacza, że wakacje First-Minute są atrakcyjniejsze od Last-minute? Sprawdzamy!

Niedługo Święta, wkrótce ferie zimowe, więc mogłoby się wydawać, że większość osób planujących teraz wypoczynek będzie  przeglądać oferty na zimowe wakacje. Jednak jak potwierdzają statystyki, późna jesień lub początek kalendarzowej zimy są miesiącami w których rodziny z dziećmi najczęściej planują kolejne wakacyjne wycieczki. Jeszcze kilka lat temu sprzedaż wakacji na dobre zaczynała się po Wielkanocy, dziś Boże Narodzenie rozpoczyna okres najaktywniejszej sprzedaży wśród biur podróży i hoteli. Skąd te zmiany?

W przypadku wypoczynku za granicą ostatnie lata potwierdzają, że zakup oferty „First-Minute” był znacznie bardziej korzystny finansowo niż „Last-Minute”. Tylko wykupując wakacje odpowiednio wcześniej, możecie liczyć na największe rabaty oraz gwarancję niezmienności ceny, a różnice potrafią być bardzo duże. Co znalezienie oferty typu „Last-Minute” dla pary na kilka tygodni przed wyjazdem nie jest żadnym wyzwaniem, o tyle znalezienie adekwatnej propozycji dla rodziny 2+2 lub większej może być nie lada wyzwaniem.  Rezerwując wcześniej dostępność i wybór ośrodków są znacznie większe. To ważne szczególnie w przypadku wyboru najpopularniejszych terminów podczas wakacji szkolnych. Jeśli Wasze dzieci są młodsze i możecie zaplanować wypoczynek poza głównym sezonem turystycznym, problem dostępności nie powinien być dla Was dotkliwy.

A wakacje z dziećmi w Polsce?

Do niedawna „First i Last-Minute” kojarzone były głównie z wyjazdami organizowanymi przez biura podróży. Okazuje się, również wakacje w Polsce warto wcześniej zaplanować. Obiekty hotelarskie cieszące się najlepszymi opiniami, bądź uznawane za najbardziej przyjazne dla rodzin z dziećmi bardzo często rezerwowane są z dużym wyprzedzeniem. Może okazać się, że gdy zadzwonicie w maju pytając o wakacyjny nocleg w dobrym Pensjonacie nad morzem czy w górach, pierwsze dostępne miejsca będą dopiero we wrześniu. Jeśli poszukujecie obiektów oferujących wyżywienie oraz dodatkowe atrakcje dla dzieci, wówczas rezerwacja wakacji już w pierwszym kwartale roku nie będzie należeć do zbyt wczesnych. O ile w dużych i drogich hotelach miejsca powinny znaleźć się również w opcji „Last-Minute”, o tyle w kameralnych ośrodkach taka opcja graniczy z cudem. Tu również zyskujecie gwarancję ceny i pewność, że przy upalnych wakacjach podwyżki cen Was nie dotkną. Niestety, w przypadku deszczowej pogody mało kiedy będziecie mieć możliwość bezpłatnej anulacji czy zmiany terminu. Dlatego przy wyborze miejsca na nocleg z dzieckiem warto wybierać takie ośrodki, które oferują dodatkowe atrakcje dla dzieci takie jak: sale zabaw, animacje czy interaktywne gry. I wcale nie muszą to być drogie i luksusowe hotele. Coraz więcej Pensjonatów czy mniejszych ośrodków wypoczynkowych oferuje bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturę dostosowaną do potrzeb rodzin. Przykładem idealnego miejsca na wakacje z dzieckiem nad morzem niech będzie Pensjonat Wojciech we Władysławowie. Tu czekają na najmłodszych m.in.: przestronna sala zabaw z mnóstwem atrakcji, kreatywna Klockolandia wypełniona po brzegi klockami różnej wielkości, wakacyjne animacje czy pokazy iluzji, mini-plac zabaw, zabawy na dmuchańcu i wiele innych. W tego typu obiektach atutem jest również to, że wszyscy Goście przyjeżdżają tam z dziećmi, więc wszyscy rodzice mogą czuć się swobodnie.

Nie możemy powiedzieć, ze planowanie wakacji „Last Minute” jest złe czy zupełnie się nie opłaca, jednak podsumowując statystyki i wszystkie za i przeciw, wczesne rezerwacje i oferty „First Minute”  szczególnie w przypadku wakacyjnych wyjazdów rodzin będą w najbliższych latach dominowały.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA