Zamknij

Cechy pożądane na stanowiskach kierowniczych

13:08, 04.06.2019 | materiał partnera
Skomentuj

Osoby na stanowiskach kierowniczych powinny wykazywać szereg cech, które pozwolą im na utrzymanie posady, a także należyte realizowanie powierzonych obowiązków. Jakie zdolności przydają się na stanowisku kierownika?

Wiedza

Przez wiedzą należy rozumieć nie tylko stopień naukowy osiągnięty w trakcie studiów, ale również potencjał umysłowy, który wynika z wieloletniego doświadczenia. Stała praca w jednym zakładzie czy przedsiębiorstwie pozwala na osiągnięcie odpowiedniego stopnia wtajemniczenia w strukturę firmy. Wiedza specjalistyczna może również pochodzić z doświadczeń zdobytych na kolejnych szczeblach kariery. Poszerzaniu horyzontów umysłowych sprzyja również praca w zróżnicowanych pod względem wykonywanych obowiązków działów firmy.

Pewność siebie

Gdyby nie wysoka pewność siebie większość osób na stanowiskach kierowniczych nie byłaby tam, gdzie właśnie się znajduje. To ona pozwala na wybicie się pośród innych pracowników, a także świadczy o niezłomnym charakterze. Osoby pewne siebie są cenione w środowisku pracowniczym, a także mogą liczyć na szybki awans nawet wtedy, gdy jedynie sprawią pozory specjalistów bądź ekspertów.

Odporność na stres

Im większy zakres obowiązków kierownika, tym większy stres związany z ich pełnieniem i możliwością degradacji. Osoby na stanowiskach kierowniczych powinny wykształcić w sobie mechanizm obronny, który pomoże im go zwalczyć. Co więcej, tylko w ten sposób mogą one pozostać decyzyjne, utrzymując tym samym swój wysoki status w przedsiębiorstwie.

Motywowanie zespołu

Niezależnie, czy kierownik motywuje zespół prośbą, czy groźbą, powinien to robić w jakikolwiek sposób. Osoby bierne na tym stanowisku nie będą w stanie zarządzać swoimi obowiązkami, a także delegować odpowiednich pracowników do innych. Dlatego tak ważna jest umiejętność motywowania zespołu. Jej wspaniałym uzupełnieniem może być empatia oraz cechy mediatorskie.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone