Zamknij

Przestrzeń biurowa... w internecie? Poznaj zalety takiego rozwiązania

09:59, 12.01.2022 | .
Skomentuj

Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 wymusiła wiele zmian w życiu publicznym, społecznym i zawodowym. Wiele firm na stałe zrezygnowało z pracy stacjonarnej lub przeszło na model hybrydowy. Spowodowało to konieczność przeorganizowania przestrzeni biurowej w taki sposób, aby komunikacja między pracownikami oraz system rozliczania wykonanych zadań odbywały się w całości lub częściowo online.

Jak zorganizować sobie przestrzeń biurową w internecie?

Istnieje wiele narzędzi, z których możesz korzystać, organizując swoją pracę online. Należą do nich przede wszystkim internetowe aplikacje biurowe, które pełnią taką samą funkcję, jak narzędzia MS Office, które możesz zainstalować na swoim komputerze. Usługa OneDrive umożliwia tworzenie, edytowanie, przechowywanie i udostępnianie plików tekstowych, arkuszy kalkulacyjnych czy prezentacji multimedialnych w chmurze.

W wielu branżach przydatne są również dostępne online narzędzia służące do zarządzania projektami. Należą do nich m.in. Jira, Assembla czy Trello, które umożliwiają m.in. tworzenie ticketów na różne zadania i przypisywanie ich wykonania konkretnym osobom. Tok pracy w projekcie może być kontrolowany dzięki narzędziu Kanban, które stanowi interaktywną tablicę, umożliwiającą m.in. zwinne reagowanie na potrzeby pojawiające się na bieżąco w projekcie.

Warto korzystać z kalendarza online. Ma wiele udogodnień, które sprawiają, że w biznesie sprawdza się znacznie lepiej niż klasyczna (papierowa) pomoc tego typu. Przede wszystkim umożliwia łatwe dodawanie, usuwanie i edytowanie wydarzeń. Kalendarz Google jest również kompatybilny z narzędziem Google Meets, które służy do organizowania wideokonferencji. Za jego pomocą możliwe jest generowanie i rozsyłanie zaproszeń na spotkania online, sprawdzanie zadeklarowanej przez zaproszonych uczestników chęci uczestnictwa, a także generowanie linków do wydarzeń. W Kalendarzu Google dostępna jest również opcja planowania spotkań cyklicznych.

Niezależnie od tego, w jakiej branży się poruszasz, praca zdalna lub hybrydowa wymaga od Ciebie zadbania o najwyższą jakość połączenia internetowego. Poniżej przedstawiamy najważniejsze benefity, które znajdują się w ofercie internetu dla firm od UPC.

Najlepszy internet do biura

Stałe łącze internetowe może być dostarczone do Twojego biura za pomocą różnych rozwiązań technologicznych. Najnowocześniejsze i najbardziej niezawodne z nich to światłowód, który umożliwia najszybszy dostęp do sieci. Oto lista udogodnień, jakie wiążą się z korzystaniem z szybkiego internetu światłowodowego od UPC.

Szybkość przesyłu danych

Od tego parametru zależy m.in. czas ładowania stron internetowych oraz ściągania plików. Nie jest też bez znaczenia w kontekście korzystania z rozrywki online. Przykładowo, im wyższa jest prędkość transferu danych, tym mniej zakłóceń zdarza się podczas korzystania z telewizji internetowej. Internet światłowodowy od UPC jest najszybszy w Polsce – jego prędkość sięga aż 1 Gb/s!

Silne Wi-Fi

Większość użytkowników internetu stacjonarnego podłącza się do sieci w sposób bezprzewodowy. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne, ponieważ umożliwia dużą mobilność. Z silnego Wi-Fi można korzystać zarówno przez komputer stacjonarny, jak i laptop, tablet czy smartfon. Jedyne, co może zakłócić przepływ danych, to znalezienie się poza zasięgiem sieci. Aby tego uniknąć, zadbaj o prawidłowe ustawienie routera, a w razie potrzeby – również o odpowiednie wzmocnienie sygnału. Jeżeli w budynku znajduje się wiele kondygnacji lub grube ściany, skorzystaj z urządzenia Wi-Fi Booster od UPC. Wystarczy wpiąć je do gniazdka i w kilku krokach skonfigurować za pomocą aplikacji, aby zyskać pewność niezawodnego internetu w całym budynku. 

Brak limitu przesyłu danych

W ofercie internetu dla firm od UPC znajduje się m.in. gwarancja braku limitu przesyłu danych. Możesz korzystać z sieci bez obawy, że w pewnym momencie wykorzystasz swój transfer do końca. Nie musisz dokupować kolejnych gigabajtów, wszystko, czego potrzebujesz, jest już w Twoim abonamencie!

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%