Zamknij
REKLAMA

Jaką czapkę wybrać dla dziecka na zimę?

10.11, 22.11.2022 . Aktualizacja: 10.11, 22.11.2022
Skomentuj

Chociaż powtarzane przez naszych dziadków i rodziców słowa, według których większość ciepła ucieka zimą przez głowę, niewiele mają wspólnego z prawdą, w ciepłą czapkę zimową i tak należy dziecko zaopatrzyć. Faktem jest bowiem, że ciepło z organizmu ucieka przez te części ciała, które są po prostu nieosłonione. Czym zatem powinna się cechować dobrej jakości czapka zimowa dla dziewczynki lub chłopca? Na to pytanie odpowiadamy w poniższym artykule!

Czapka zimowa chłopięca i dziewczęca na zimę – czym powinna się cechować?

Szukając akcesoriów zimowych dla dziecka, przede wszystkim trzeba wiedzieć, czym powinna się cechować dobra czapka zimowa chłopięca lub dziewczęca. Mówiąc najprościej, dobra czapka powinna chronić przed mrozem, śniegiem i deszczem głowę oraz uszy dziecka. To, czy będzie się z tego zadania wywiązywać wystarczająco dobrze, zależy przede wszystkim od materiału, z jakiego jest wykonana.

Swego czasu największą popularnością cieszyły się czapki wełniane (dla poprzednich pokoleń wełna często była jedynym słusznym wyborem do produkcji akcesoriów zimowych). Dzisiaj również w wielu sklepach można znaleźć czapki wełniane dla dzieci. Jednak choć wełna znakomicie chroni przed zimnem i ogrzewa głowę, jest dość droga, a poza tym, może malucha „drapać” w głowę.

Z tego powodu w ostatnich latach coraz częściej stawia się na alternatywy dla wełny – naturalne (tutaj króluje bawełna) lub syntetyczne (w tej kategorii najczęściej wybiera się akryl, który przypomina materiał wełniany). Zarówno czapka niemowlęca bawełniana, jak i akrylowa będzie dobrze ocieplać głowę i uszy malucha, a podstawowa różnica między tymi materiałami polega na tym, że bawełna przepuszcza powietrze.

Czapka zimowa dla dziewczynki i chłopca – jaki model wybrać?

Czapka zimowa dla dziewczynki czy chłopca to jeden z tych akcesoriów odzieżowych, które niezmiennie od wielu lat cechują się podobnym designem. Podstawowy podział tych produktów wyróżnia następujące modele:

  • klasyczna czapka niemowlęca – może być gładka lub we wzory, często z motywem zimowym lub świątecznym;
  • czapka z pomponem – czyli czapka przypominająca do złudzenia model klasyczny, tylko wzbogacona o pompon;
  • czapka klasyczna z dodatkowymi elementami – oryginalną alternatywą dla czapki klasycznej lub z pomponem może być czapka z dodatkowymi elementami ozdobnymi, takimi jak kocie uszy;
  • pilotka – jest to czapka posiadająca okrycie czoła oraz uszu. Najczęściej elementy uszne są łączone sznurkiem z zapięciem, co dodatkowo chroni uszy przed siarczystym mrozem.

Czapka niemowlęca lub dziecięca? Zapoznaj się z ofertą sklepu Coccodrillo

Jaka czapka niemowlęca lub dziecięca z wyżej wymienionych będzie najlepsza dla Twojego malucha? To zależy przede wszystkim od preferencji dziecka. Tak naprawdę wszystkie powyższe modele nieustannie cieszą się dużą popularnością.

Zapoznaj się na przykład z ofertą sklepu internetowego Coccodrillo. Na stronie pl.coccodrillo.eu znajdziesz najróżniejsze czapki dziecięce zimowe, a także inne akcesoria odzieżowe dla najmłodszych!

(Art. sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%