Zamknij

Jak wybrać narzutę na łóżko?

09:19, 23.06.2022 | materiał partnera

Narzutę na łóżko kupuje się przede wszystkim ze względów praktycznych. W ciągu dnia zakrywa ona pościel, chroni ją przed kurzem i zabrudzeniami. Stanowi ona także świetny dodatek aranżacyjny, dlatego też powinna być odpowiednio dobrana do wystroju sypialni. W tym pomieszczeniu bardzo istotne jest to, aby zadbać o spójność aranżacji, gdyż jest to miejsce dedykowane do relaksu. W uporządkowanych wnętrzach wypoczywa się zdecydowanie lepiej i efektywniej. Oznacza to, że narzuta na łóżko nie powinna mieć dowolnego koloru, czy wzoru - warto ją dopasować do stylu sypialni.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze narzuty na łóżko?

Wybierając narzutę i inne tekstylia do sypialni należy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na ich trwałość. Narzuta ma przede wszystkim ochraniać pościel przed zabrudzeniami, dlatego warto kupić taką, którą w razie potrzeby będzie można wyprać w pralce bez obaw o jej wygląd. Właściciele zwierząt domowych powinni zwrócić uwagę na rodzaj tkaniny, z jakiej jest narzuta zrobiona, aby z łatwością usunąć z niej sierść i nie obawiać się uszkodzeń, na przykład od kociego pazura. Wysokiej jakości narzuty dostępne są między innymi na https://darymex.pl/sypialnia.

Jaka tkanina jest najlepsza na narzutę na łóżko?

Najlepszym rozwiązaniem jest narzuta stworzona z mieszanki tkaniny naturalnej i syntetycznej, ponieważ takie materiały można łatwo wyprać i utrzymać w czystości. Rodzaj tkaniny warto dobrać do funkcji, jaką ma pełnić narzuta. Jeśli jest ona dekoracyjna, to tkanina nie musi być gruba czy wytrzymała. Jeśli ma być używana jako dodatkowe przykrycie, na przykład w okresie mroźnych zimowych nocy, to warto wybrać grubszy materiał, pikowany i miły w dotyku lub podszyty włókniną.

Jak wybrać rozmiar narzuty na łóżko?

Łóżko można przykryć narzutą na różne sposoby. Jedni lubią, gdy zakrywa mebel i sięga praktycznie do podłogi. Inni z kolei wolą zawinąć ją pod materac, aby idealnie go zakrywała. W celu obliczenia szerokości narzuty na łóżko sięgającej do podłogi należy zsumować szerokość łóżka, podwójną odległość do podłogi oraz grubość kołdry. Natomiast dodając do długości narzuty 50 centymetrów, uzyska się pożądaną długość narzuty.

Jak dobrać narzutę do aranżacji sypialni?

Łóżko najczęściej jest największym meblem w sypialni, a położona na nim narzuta jest wyraźnie eksponowana. Dlatego tez musi ona pasować do całej aranżacji sypialni. Gładkie lub pikowane, jednobarwne narzuty w stonowanej kolorystyce będą pasowały do większości pomieszczeń. Satynowe i z połyskujących materiałów sprawdzą się idealnie we wnętrzach klasycznych, nowoczesnych i w stylu glamour. Tkaniny z naturalnego tworzywa o wyraźnym splocie świetnie komponują się z wnętrzami w stylu boho lub etno. Grube i pikowane narzuty to świetny dodatek do pomieszczeń rustykalnych i inspirowanych stylem angielskim oraz francuskim.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%