Zamknij

Kontenery na gruz i odpady budowlane w Sopocie – co powinieneś wiedzieć o ich wywo

11:07, 24.05.2022 | .
Skomentuj

Organizacja wywozu odpadów budowlanych to ważny element działalności firm branży remontowo-budowlanej. Gruz i inne śmieci poremontowe nie mogą trafić do śmietników komunalnych, a sposób gospodarowania nimi jest określony przez przepisy Ustawy o odpadach. Z myślą o właściwym przebiegu całego procesu i uniknięciu kar pieniężnych warto wynająć kontener na odpady budowlane. Jak zamówić wywóz gruzu w Sopocie?

Jakie są kary za nielegalny wywóz śmieci i gruzu w Sopocie?

Wywóz odpadów budowlanych i gruzu w Sopocie jest podporządkowany przepisom Ustawy o odpadach z dnia 14 maja 2012 roku. Zgodnie z nimi w śmieciach komunalnych nie mogą znaleźć się fragmenty betonu, cegieł, wyrobów ceramicznych oraz innych odpadów, które stanowią zagrożenie dla zdrowia i życia innych oraz środowiska. Wywóz gruzu do lasu lub w inne miejsca do tego nieprzeznaczone może zakończyć się otrzymaniem mandatu w kwocie do 5 000 złotych. Z tego samego tytułu jeszcze większe kary są nakładane na przedsiębiorców – w ich przypadku grzywna może wynieść do 1 000 000 złotych.

Komu zlecić wywóz gruzu w kontenerach?

Wytwórcy odpadów budowlanych odpowiadają za przekazanie ich we właściwy sposób do utylizacji lub (jeśli jest to możliwe) recyklingu. Najlepszym sposobem organizacji wywozu gruzu zgodnie z prawem jest wynajęcie specjalnego kontenera i skorzystanie z usług profesjonalnych firm. Wywóz gruzu w Sopocie i okolicach to specjalność firmy Gruznet, która zajmuje się podstawianiem, wymianą i odbiorem kontenerów na odpady budowlane.

Kontenery na gruz w Sopocie mogą zamówić firmy, które są wpisane do rejestru BDO. Zlecenia realizowane są już w ciągu jednej doby. W celu złożenia zamówienia wystarczy skontaktować się z firmą Gruznet przez formularz kontaktowy na stronie internetowej, mailowo lub telefonicznie. Rodzaj kontenerów, pojemność i liczbę można dopasować do aktualnych potrzeb i typu wytwarzanych odpadów.

Rodzaje kontenerów na odpady budowlane w Sopocie

Gruznet specjalizuje się w wywozie gruzu od przedsiębiorstw sektora budowlanego i remontowego, ale dostarcza także kontenery dla firm o innym profilu działalności, m.in. związanych z handlem i usługami. Pozostałe kontenery dostępne w ofercie sprawdzą się przy składowaniu:

  • zmieszanych odpadów budowlanych,
  • odpadów opakowaniowych,
  • odpadów produkcyjnych,
  • odpadów wielkogabarytowych,
  • odpadów z papy termicznej,
  • innych (szczegółowa oferta jest dostępna na stronie internetowej).

Wynajem kontenerów na gruz w Sopocie i odbiór odpadów realizowany jest na podstawie wystawienia faktury VAT i karty przekazania odpadów. Na specjalne życzenie klientów Gruznet zajmuje się również prowadzeniem wymaganej dokumentacji z zakresu BDO – specjaliści m.in. uzupełniają karty przekazania odpadów, karty ewidencji odpadów oraz roczne sprawozdania BDO.

Jakie są zalety korzystania z usług profesjonalnych firm?

Korzystanie z usług firm profesjonalnie zajmujących się wywozem odpadów budowlanych to gwarancja wysokiej jakości i przekazania odpadów zgodnie z przepisami Ustawy o odpadach. Firmy, takie jak Gruznet oferują wielokierunkowe wsparcie w zakresie organizacji całego procesu. Stali klienci mogą liczyć na atrakcyjne ceny i rabaty hurtowe, a w ramach udogodnień dla wszystkich wytwórców załadunek odbywa się na miejscu.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

WojciechWojciech

0 0

W przypadku magazynów i zakładów produkcyjnych polecam natomiast kontenery samowyładowcze Tippo od Skladuj24. Dzięki nim można znacząco ograniczyć koszty związane z odpadami na magazynie. 10:13, 30.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%