Zamknij

Toalety przenośne – niezbędny element podczas imprez masowych

15:37, 17.05.2022 | .
Skomentuj

Imprezy masowe bardzo często są organizowane w plenerze. W związku z tym ich organizator musi pełnić o wiele więcej wymagań umożliwiających odbycie się eventu. Przykładem może być zapewnienie określonej liczby toalet. Ile toalet musi być dostępnych podczas imprezy masowej? Jak wybrać odpowiednie rozwiązania? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Ile toalet musi zapewnić organizator imprezy masowej?

Jak wspomniano we wstępie, organizując imprezę masową, należy zapewnić jej uczestnikom dostęp do określonej liczby toalet. Ile powinno ich być? Wszystko w tym przypadku zależy od liczby uczestników, ponieważ przepisy prawa regulują, że w przypadku imprezy masowej:

  • do 1000 osób należy zapewnić jedną toaletę na 250 osób;
  • z liczbą uczestników między 1000 a 10 000 - jedna toaleta przenośna musi przypadać na 250 osób i jedna na 750 osób;

  • powyżej 10 000 osób to obowiązek zapewnienia jednej toalety na 250 osób, jednej na 750 osób i jednej na każde 1000 osób.

Warto w tym przypadku podkreślić, że impreza masowa to wydarzenie, w trakcie którego organizator udostępnia przynajmniej 1 000 miejsc. Możliwość jej organizacji wymaga pozytywnej opinii sanitarnej, którą wydaje Państwowy Inspektor Sanitarny. Jej uzyskanie wymaga wynajęcia odpowiedniej liczby toalet przenośnych.

Jakie toalety przenośne sprawdzą się podczas imprezy masowej?

Toalety przenośne, które są wykorzystywane podczas imprez masowych to funkcjonalne rozwiązania, czego przykładem może być toaleta przenośna na mtoilet.pl. Są to bowiem zarówno pojedyncze modele wyposażone w umywalki, które sprawdzą się w czasie mniejszych imprez, jak i duże obiekty posiadające rozbudowane zaplecze sanitarne. W tym drugim przypadku wyróżnia się kontenery sanitarne damsko-męskie, które posiadają umywalki oraz lustra. W damskiej części znajduje się z reguły 3 toalety, a w męskiej 4 pisuary oraz 1 toaleta. Takie rozwiązanie minimalizuje kolejki do WC.

Warto również mieć świadomość, że w przypadku imprez masowych trwających kilka dni organizator musi zagwarantować zaplecze sanitarne, które jest także wyposażone w natryski czy umywalnie. Przykładem mogą być festiwale muzyczne, które nie mogą odbyć się bez odpowiedniej liczby tego typu obiektów. W tym przypadku również jest ona uzależniona od liczby uczestników biorących udział w imprezie, ponieważ na każde 100 osób musi przypadać jeden natrysk, a umywalnia musi przypadać na każde na 33 osoby.

W tym miejscu warto podkreślić, że rodzaj toalety przenośnej powinien być dopasowany do charakteru oraz wielkości imprezy masowej. W przypadku niewielkich, jednodniowych imprez można postawić na pojedyncze modele, które zostaną rozstawione w odpowiednich miejscach. W przypadku dużych eventów warto stworzyć profesjonalne zaplecze sanitarne, którego funkcjonalność może być większa niż wymagają tego przepisy prawa. Organizując imprezy dla dzieci, warto natomiast postawić na rozwiązania, które są dedykowane dla najmłodszych.

Podsumowując, należy stwierdzić, że toalety przenośne to obiekty, bez których nie może odbyć się żadna impreza masowa. Wiele osób nie wyobraża sobie bez nich również odpoczynku na własnej działce, a więcej rozwiązań podpowiadających jej atrakcyjne wykończenie można znaleźć pod linkiem: https://wykonczony.pl/.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%