Zamknij

Jacek Karnowski z pierwszym wystąpieniem w Sejmie! Polityk poparł powołanie komisji śledczej ws. Pegasusa

10:24, 29.11.2023

We wtorek, 28 listopada, Jacek Karnowski, były prezydent Sopotu, a obecnie poseł na Sejm X kadencji, wygłosił swoje pierwsze wystąpienie parlamentarne. Dotyczyło ono poselskiego projektu uchwały w sprawie powołania Komisji Śledczej do zbadania legalności, prawidłowości oraz celowości czynności operacyjno-rozpoznawczych podejmowanych m. in. z wykorzystaniem oprogramowania Pegasus przez członków Rady Ministrów, służby specjalne, Policję, organy kontroli skarbowej oraz celno-skarbowej w okresie od dnia 16 listopada 2015 r. do dnia 20 listopada 2023 r.

- W imieniu klubu Koalicji Obywatelskiej, ale także w imieniu wszystkich podsłuchiwanych: obywateli, polityków, samorządowców, prokuratorów, sędziów i dziennikarzy chciałbym dzisiaj poprzeć poselski projekt uchwały ws. powołania komisji śledczej ds. legalności m.in. podsłuchiwania oprogramowaniem Pegasus przez członków Rady Ministrów i służby specjalne - mówił poseł Jacek Karnowski.

Jak zaznaczył na wstępie polityk, celem jego wystąpienia było udzielenie odpowiedzi na pytanie: "dlaczego należy powołać komisję śledczą, a nie prowadzić zwykłe śledztwo prokuratorskie?". Z pełnym wystąpieniem mogą zapoznać się na załączonym poniżej materiale.

Wideo: Janusz Jaskółka / YouTube

facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
Jeżeli przypadkowo znalazłeś się w tym video, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]

komentarz(1)

Rafał Rafał

13 0

Myślę że taka komisja powinna też powstać w Sopocie chodzi między innymi o sopockie korty tenisowe, działki, wycinki drzew, przestawianie parkometrów blokowanie pewnych inwestycji nepotyzm, niegospodarność oj jest tego trochę kto za łapka w górę no i jeszcze temat naszych radnych i ich lojalności podczas głosowania które nie zawsze było w zgodzie i w interesie mieszkańców Sopotu. 14:58, 29.11.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo