Zamknij

Gala konkursu Sopockie Perły 2022 [WIDEO]

08:50, 13.12.2022
REKLAMA

Emocje opadły. Znamy już wyniki czwartej edycji konkursu branży turystycznej Sopockie Perły 2022. Zwycięzców poznaliśmy 8 grudnia podczas Gali Finałowej, która odbyła się w hotelu Haffner w Sopocie. Konkurs Sopockie Perły zadebiutował w 2019 roku i od tego czasu corocznie honoruje najwybitniejszych przedstawicieli branży turystycznej miasta.

Czwarta edycja wydarzenia zaangażowała lokalnych przedsiębiorców bardziej niż kiedykolwiek wcześniej – łącznie w konkursie przyjęto 63 zgłoszenia. Niełatwego wyboru laureatów dokonała Kapituła Konkursowa, która kierowała się spójnością zgłoszonych projektów z wizerunkiem Miasta Sopotu oraz jakością i oryginalnością działań.

Tytuł Sopockiej Perły przyznano pięciu zwycięzcom w poszczególnych kategoriach:

 • CSR w turystyce,
 • Kulinaria,
 • Gościnność,
 • Debiut,
 • Wydarzenie.

„Co roku mamy przyjemność nagradzać wyjątkowych przedsiębiorców i innowatorów branży turystycznej Sopotu, którzy niezawodnie budują pozytywny wizerunku naszego miasta. Niezmiernie nam miło, że konkurs cieszy się tak dużą popularnością, z roku na rok otrzymujemy więcej zgłoszeń. Pokazuje to jak bogatą ofertę kulturalną i turystyczną możemy zaoferować Gościom odwiedzającym nasze miasto” - mówi Bartłomiej Barski, prezes Sopockiej Organizacji Turystycznej.  

Fot. materiały prasowe

Pełna lista zwycięzców:

Tytuł Sopockiej Perły jest potwierdzeniem oddania, kreatywności i wytrwałości, zarówno zwycięzców jak i laureatów w wielu dziedzinach, a także stanowi najwyższą rekomendację. Wyróżnione firmy i projekty w każdej kategorii otrzymały nagrody w wysokości  5 000 zł, które mogą przeznaczyć na realizację wybranego działania promocyjnego.

W kategorii Gościnność o wyborze laureata zadecydowała najlepsza oferta, za którą stała wysoka jakość usług i oczekiwany komfort pobytu.

 • I miejsce - Willa Marea
 • II miejsce - SP ZOZ Sanatorium Uzdrowiskowe Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Sopocie
 • III miejsce – Sopot Marriott Resort & Spa****

Kategoria Kulinaria docenia oferty, które w wyjątkowy sposób łączą klasyczne smaki z nowoczesnym podejściem, podążają za trendami, a przy tym wykorzystują produkty lokalne i sezonowe.  Tu bezkonkurencyjna okazała się kawiarnia Las.

 • I miejsce – kawiarnia LAS
 • II miejsce – M15 Restaurant Bar & Saunas
 • III miejsce – Bar Przystań

Fot. materiały prasowe

Najlepsze Wydarzenie to te mające na celu przyciągnąć zarówno mieszkańców jak i turystów. Niepowtarzalne, oryginalne i wyróżniające się spośród innych. Nic więc dziwnego, że tytuł ten wywalczyli:

 • I miejsce – Joga na molo - organizator Sheraton Sopot Hotel
 • II miejsce – Wystawa „Na tropie doskonałości. Wybrane dzieła z kolekcji Wojciecha Fibaka” zorganizowana przez Państwową Galerię Sztuki w Sopocie
 • III miejsce – Projekt “Miasto Seniora” stworzony przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Sopocie im. Józefa Wybickiego

Fot. materiały prasowe

CSR w Turystyce to kategoria wymagająca niezwykłych chęci i zapału, przy uwzględnieniu zrównoważonego zarządzania, proekologicznego działania i wspierania lokalnej społeczności. Podmioty, które wyróżniły się najciekawszymi rozwiązaniami CSRowymi spośród zgłoszonych to:

 • I miejsce - ERGO ARENA
 • II miejsce - Współpraca Sopockiego Klubu Żeglarskiego z Grupą ERGO Hestia
 • III miejsce – VICTUS APARTAMENTY

Rywalizacja w kategorii Debiut jest najtrudniejsza. Zgłoszenia są najbardziej zróżnicowane, ale jednocześnie najciekawsze i jedyne w swoim rodzaju, bo debiutantem jest się raz. W tym roku w tej kategorii zatriumfowali:

 • I miejsce – Sopot Sprint Triathlon organizowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sopocie.
 • II miejsce – KAISER Patisserie
 • III miejsce – Projekt. Café

Uroczyste zakończenie konkursu

Fot. materiały prasowe

W czwartkowej Gali Finałowej, która odbyła się w gościnnych progach hotelu Haffner, udział wzięli przedstawiciele samorządu, Urzędu Marszałkowskiego, Miasta Sopotu, członkowie Kapituły Konkursowej, eksperci, sponsorzy, media, a przede wszystkim nominowani, wyróżnieni i laureaci. Galę uświetnił pokaz tańca z ogniem grupy ArtaFoc, występ zespołu AfroCake i wystawa samochodów Porsche Centrum Sopot.

Głównym partnerem konkursu jest Miasto Sopot. Tegoroczni sponsorzy Gali Sopockich Pereł to Porsche Centrum Sopot, Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy oraz TerGo. Patronat honorowy objął Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego, a także Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego oraz Polska Organizacja Turystyczna. Patronami medialnymi konkursu są: Anywhere.pl, Prestiż Magazyn Trójmiejski, iBedeker.pl, esopot.pl, Express Biznesu, Magazyn Together, Hotelarz, Magazyn Mademoiselle, Magazyn Pomorski, MeetingPlanner.pl, Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna oraz Think Mice.

O konkursie Sopockie Perły

Konkurs o Sopocką Nagrodę Turystyczną „Sopockie Perły” adresowany jest do przedsiębiorców prowadzących działania w Sopocie w szeroko pojętej branży turystycznej. Odbywa się od roku 2019.

Głównym celem inicjatywy jest wyłonienie najciekawszych, nowatorskich i spójnych
z wizerunkiem Miasta Sopotu działań z zakresu rozwoju turystyki przeprowadzonych przez instytucje i firmy. 

Łączna pula nagród w konkursie wynosi 25 000 PLN w 5 kategoriach: CSR w Turystyce, Gościnność, Kulinaria, Wydarzenie oraz Debiut.

Pomysłodawcą i organizatorem konkursu jest Sopocka Organizacja Turystyczna (SOT) we współpracy z Miastem Sopot. SOT zrzesza ponad 100 sopockich firm.

W skład kapituły konkursowej wchodzą: Prezydent Miasta Sopotu, Przewodniczący Komisji Turystyki i Uzdrowiska Rady Miasta Sopotu, Prezes Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, Prezes Sopockiej Organizacji Turystycznej, Wiceprezes Sopockiej Organizacji Turystycznej oraz eksperci tematyczni w poszczególnych kategoriach konkursowych.

Więcej informacji: kliknij i sprawdź.

[ZT]14656[/ZT]

facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
Jeżeli przypadkowo znalazłeś się w tym video, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: redakcja@esopot.pl

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz