Zamknij

Nostalgiczny Sopot sprzed 12 lat! Te miejsca zmieniły się nie do poznania [WIDEO]

10:22, 24.11.2022

Dawny budynek dworca i jego okolice, część lokali przy ul. Bohaterów Monte Cassino czy chociażby zielony plac Przyjaciół Sopotu, jeszcze sprzed przebudowy - to tylko przykład kilku miejsc, do których sopocianie nierzadko wracają pamięcią. Jeśli tęsknicie za niepowtarzalną atmosferą Sopotu z 2010 roku, to zapraszamy Was na mały, wirtualny spacer pełen nostalgii.

W niedzielę, 20 listopada, w serwisie Youtube ukazało się archiwalne nagranie z 2010 roku, przedstawiające centrum Sopotu. Różnice między dzisiejszym kurortem, a Sopotem z dawnych lat można dostrzec już na pierwszy rzut oka. Na filmie widzimy m.in. dawną ul. Kolejową - jakże niepodobną do deptaka, który się tam dzisiaj znajduje, tuż obok dostrzegamy PRL-owski budynek dworca, a idąc dalej w kierunku popularnego "Monciaka", możemy zauważyć kolejne różnice - jak chociażby drogerię Rossmann znajdującą się w miejscu dzisiejszego sklepu Tiger czy nieobecne już dzisiaj szerokie trawniki, wysokie drzewa i kwiaty na placu Przyjaciół Sopotu. To jednak tylko część tego, co się zmieniło.

Czy jesteście w stanie wskazać na wszystkie najważniejsze różnice? Jeśli tak, to zachęcamy do podzielenia się swoimi spostrzeżeniami w sekcji komentarzy.

facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
Jeżeli przypadkowo znalazłeś się w tym video, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz