Zamknij

Stadion Leśny w Sopocie: jeden z najpiękniej położonych obiektów lekkoatletycznych

10:55, 15.04.2022
REKLAMA

Stadion Leśny w Sopocie to wielofunkcyjny obiekt sportowy leżący na skraju Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, przy ul. Generała Józefa Wybickiego 48. Powstał w latach 20. ubiegłego wieku. Od tamtej pory był miejscem wielu prestiżowych zawodów sportowych, a także treningów wybitnych polskich lekkoatletów, w tym Anny Kiełbasińskiej, wicemistrzyni olimpijskiej w sztafecie 4x400 m z 2020 roku.

Ze względu na piękne okoliczności przyrody stadion wyróżnia się na tle innych obiektów tego typu w Polsce. Jego trybuny mogą pomieścić około 5000 widzów. Na terenie kompleksu sportowego znajduje się murawa i bieżnia, kort tenisowy, boisko oraz ścianka do wspinaczki.

Stadion posiada także własną bazę noclegową z profesjonalnym zapleczem rekreacyjnym. Obejmuje ona łącznie 40 miejsc. Odpowiada za nią Hotel Leśny, który prowadzi na miejscu także restaurację.

Obiekt jest przystosowany do rozgrywania zawodów lekkoatletycznych na światowym poziomie. O urokach tego miejsca przekonacie się, oglądając film, który w ostatnim czasie pojawił się w serwisie Youtube. Miejsce to zaprezentowano z nietypowej perspektywy. Nagranie zostało zrealizowane przy użyciu drona.

facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
Jeżeli przypadkowo znalazłeś się w tym video, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: redakcja@esopot.pl

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz