Zamknij

Strajk ratowników w Sopocie. Konferencja prasowa posła Marka Rutki

10:50, 07.10.2021
REKLAMA

Od 1 października trwa strajk ratowników medycznych. W sopockim pogotowiu zmniejszono obsadę karetek pogotowia. Do 10 października dyżurować będzie wyłącznie jeden pełen skład karetki ratunkowej oraz jedna zmiana drugiej karetki pracująca w trybie 12-godzinnym. Sprawą zainteresował się poseł Lewicy Marek Rutka. W ostatni wtorek polityk przeprowadził kontrolę poselską w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim.

W czwartek, 7 października, poseł Lewicy Marek Rutka spotkał się z dziennikarzami, aby przedstawić wyniki kontroli poselskiej w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim. Kontrola dotyczyła funkcjonowania Państwowego Ratownictwa Medycznego w województwie pomorskim, m.in.: braku obsad zespołów karetek, wypowiedzeń kontraktów przez ratowników medycznych, wykorzystania Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i protestu ratowników medycznych.

Jak wykazała kontrola na terenie województwa pomorskiego w dniach 1-5 października ze względu na brak obsady nie zrealizowano 51 dyżurów Zespołów Państwowego Ratownictwa Medycznego.

facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
Jeżeli przypadkowo znalazłeś się w tym video, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: redakcja@esopot.pl

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz